PUBG in the reality

Na ezzel az ötlettel egyet értek, mert annyira nem bonyolult mint egy app. :slight_smile:

@boglarka97 Baromi jó volt, de a felvételen csak úgy hullámzik az arcom :smiley:
@MKN jaja, tandemben :smiley:

Igaz :slight_smile: De szerintem elsőre nem is kellene körszűkülés. Először azt kéne eldönteni, hogy hol és mikor legyen és mivel :smiley: Mert régen paintball-oztam és az is úgy önmagában nagy élmény volt. :slight_smile: Bár lasertagg lehet jobb lenne. Nagyon nem volt jó amikor srác 10centiről megsorozta a kezem. :smiley:

Elég hosszú már ez a beszélgetés de még számomra nem derült fény arra hogy ez a lézertagg mi pontosan? Ilyenen még nem volt. Csak a paintball.

@boglarka97 Kapsz egy fegyvert egy sisakot meg egy mellényt. A fegyvered jelzi h mennyi tolteny van a virtualis taradban. Pl 30. Ha losz akkor ez el kezd fogyni. 0nal par masodperxig tart h ujratoltson. Amikor losz lezersugarat lo es ha eltalalsz vele ellenfelet akkor az ellenfél sisakja vagy mellénye erzekeli es akkor ő le van lőve. Ezert van az hogy itt csak a test es a fejtalalat szamit ugymond mert azt erzekeli a rendszer. Altalaban sotetebb palyakon zajlik aminek kulon hangulata van en imadom peldaul. Szoval ilyesmit kell elkepzelni. Innen jon az elnevezes h lasertag :slight_smile:

Itt van egy videó ahol el is magyarázzák @boglarka97 :slight_smile:

Így végigolvasva mindent fasza az egész de arra senki se eszmélt fel hogy talán itt TÖMEGEKRŐL lenne szó akik jönnének játszani :joy: nem csak 15-20ember :smiley: (szerintem)
De ha sikerül én adom :stuck_out_tongue:

Amennyiben a srácok szervezik meg és promozzák így van :smiley: De ha csak mi szervezzük meg magunknak az lehet más tészta létszámban :smiley: Ha nagyon sok embert érdekelne ez a dolog akkor megérné lefejleszteni szerintem az applikációt hozzá :smiley:

Hát ha már azt nézzük hogy 247-en nézték meg a topikot és abból 79 likeolta akkor már azért elég sok ember az igy :smiley:

Ha viszonylag nagy lenne a játéktér akkor hármas bontásban lehetne. De szerintem kör szűküléshez mindenképp kellene applikáció. Mert ha ezt nem lehetne megoldani akkor már nem lenne PUBG. Mert például LaserTag-el nem nagyon lehetne loot-ot szimulálni max paintball-al. :slight_smile: Csak őrizetlenül senki nem szeret ilyet szanaszét hagyni. :slight_smile: De amúgy én egy sima mezei LaserTag vagy Paintball-ban is benne lennék WeAreTheVR fanokkal :slight_smile:

Ez a körszűkülős dolog egyébként tök jó ötlet, nagyon hangulatos lenne, de pl. egy erdőben rohangálni egy akár többszázezres telefonnal a kezedben úgy, hogy közben ételfestékkel lőnek rád… hát mondjuk úgy nem egy életbiztosítás se az emberre, se a telóra nézve.

ŐŐŐ, És arra gondolt valaki, hogy AIRSOFT? Nem üt akkorát mint a paint, (bár a paint sem üt nagyot) viszont nem csak egy elemlámpával villogsz a másikra. (lasertag) és van még egy fontos dolog, az pedig a pára. Mivel az egész fejedet véded paintball alatt ezért mihelyt megmozdulsz 1 perc után már semmit nem látsz. Aztán meg a léggitár , meg az árnyékfoci. Airsoftban ilyen nincs.A fegyverek a eredetik másolatai, és nem egy bazi nagy szódás szifonnal rohangálsz a hónod alatt, és egy lufiba töltött M&M halommal az arcod előtt. Csak egy javaslat…

Üdv,
Kacsa

Megoldhatónak megoldható igazából. Mondjuk a kivitelezés érdekes lenne olyan szempontból, hogy az emberek a telefont a kezükbe tartva rogangálnának? :smiley: Egyik kézben telefon, másikban fegyver, hát ez nem lenne túl hatékony :slight_smile: (Szintén kellemetlen lenne, ha valaki eltalálná a telefont, egyéb módon érné baj…)

Technikai oldalról amúgy megvalósítható, bár nem olyan egyszerű, mint amennyire az ember elsőre gondolná. Az biztos, hogy aktív internet kapcsolat kellene hozzá, és GPS.

Ha van rá igény, kiforrott ötlet, és nem csak pár ember használná, akár kedvem is lenne hozzá…

A kört meg lehetne oldani úgy, hogy amikor a kéken kívül vagy akkor maximális hangerőn pittyeg a telefon olyan ütemben amilyen messze vagy a sávtól vagy a középponttól (így hang alapján is lehet tudni merre kell haladni befelé mint az RF irány jeladóknál). Ha 20-30 (vagy akárhány) mp. múlva is a kéken kívül vagy akkor folyamatos hang jelezné az outside halált. Ráadásul ha kint vagy a körből akkor mellékbüntetésként hallani is a pozíciód. Így nem kell elővenni a telefont.
Az airsoft szerintem is jó ötlet (bár én is csak Paintballt próbáltam eddig) viszont van még az íjász verzió is tompa végű vesszőkkel, az lehet, hogy olcsóbban is kivitelezhető.

@abuda Én ezért gondoltam alapvetően lasertag megoldásra. Ennél nincs fizikai lövedék. Más kérdés, hogy ezeket mennyire lehet beszerezni kereskedelmi forgalomban. Én is akkor gondoltam erre ha lennénk elegen. :slight_smile:
Vagy a megvalósítást látva sokaknak lenne hozzá kedve később. :slight_smile:

@SutkeXD megosztott egy Android/IOS-hez gyártott lasertag-re alapuló mobil játékot amihez meglehet venni egy úgynevezett Inceptor lasertag egységet. Nem tudom, hogy önálló alkalmazást lehet e hozzá majd a későbbiekben fejleszteni vagy lesz e rá majd lehetőség.

@djkacsa Airsoft-al az a baj, hogy sokszor csalásra ad lehetőséget vagy kétes helyzetekre. (Mondjuk ruha anyagának vastagsága miatt nem érzed meg a lövést stb. Környékünkön volt egy Airsoft csapat. Több tagot is kitettek mert csaltak vagy az a gyanu ált fenn.

@DanX27
Lasertag-hez elég nehéz beszerezni olyan cuccokat amik passzolnak egymáshoz, hacsak nincs ismerősöd aki ilyennel foglalkozik.
Viszont így lehet hogy jobban megérné megkérni egy nagyobb ezzel foglalkozót hogy supportálja az eseményt cuccokkal valamilyen szinten cserébe egy kis reklámért.

Airsoftot én is pártolom. Arra meg hogy csalásra ad lehetőséget… Én is ismerek közösségeket hozzá és legyen elég annyit mondanom hogy ha észreveszik hogy csaltál akkor én nem lennék a bőrödben. Egyszer láttam a büntetést…

Az telefonos apphoz meg csak annyit hogy itt elhangzottak jó dolgok azzal kapcsolatban hogy mi történjen ha kiérsz a körből.
Az meg hogy a telefonnal történjen valami az egyéni felelősség. Lasertag és Airsoft nem teszi tönkre. Valamint amúgy sem tarthatod mindig a kezedben mert akkor nem tudsz rendesen lőni. Ez kicsit szimulálná azt hogy éles helyzetben is meg kell állj hogy elővedd és megnézd a “térképet”.

Igazad van Airsoftal kapcsolatban. Pl az is egy büntetés amit én írtam. Igazából szerintem csak nem egyértelmű ha mondjuk vastag a ruházat és messziről lőtt rád valaki. Meg például nagy területen pl erdős területen nem lenne annyira jó. Ugyan úgy a paintball sem.
Én ezért favorizálnám a lasertag-et de amit írtál emiatt nehézkes. Én annak is örülnék ha egy normál airsoft/paintball/lasertag játékot összetudnánk szervezni TheVR fanokal. Már maga ez is nehézkes elsőre szerintem :smiley: :slight_smile:

Amiket írtam az applikációval meg a lasertagg-el kapcsolatban, az arra vonatkozott, hogy miként lehetne kivitelezni rendesen egy PUBG szintű csapatást élőben. A legjobb ha a lasertag fegyver működni tudna a telefonnal és így interaktívan jelezné is mennyien maradtak stb. Ezt tudom, hogy jelenleg lehetetlen kivitelezni és főleg felesleges is vele foglalkozni ha nem is érdeklődik utána komolyabb számú ember. Továbbá a technikán kívül a játéktér és az emberek szóródása is nagy kérdés lenne. Meg még sok olyan dolog amire én nem gondoltam most így hirtelen. :slight_smile:

Valóban egy elég nehézkes dolog lenne mindent összekalibrálni.
Az airsoftal kapcsolatban, lehet hogy nem üt akkorát de ha vastag ruhán is talál el akkor is észreveszed. Az meg ha egy ilyen baráti közösségben csalsz ezzel…

Igen igen. Annak szembe kell néznie a BANhamerrel :smiley: Jani és Azmo kibanol az életből :smiley:

Mellesleg fel lehet azért ezeket tekerni annyira hogy 5-10 méterről azért még lila foltot hagyjon, szóval a csaló ne találkozzon velem utána. :slight_smile: