PUBG in the reality

Ez nagyon jó ötlet. Ki lehetne jelölni több színnel több kört, és amikor megszólal egy kürt vagy valami, akkor mindenkinek a következő színű körbe kellene bejutnia, a következő hangjelzésig. Egyébként az ötletet támogatom, én korábban már lézertageztem. Az annyiból ugyanolyan, mint a PUBG EU szerver, hogy nem mindig érzékeli a találatot. :smiley:

A témát újra felhozom a szemek elé. Ha még mindig vannak érdeklődők, akkor folytatható lenne a szervezés. :slight_smile:

Én benne lennék egy partyban még a nyáron.

Sziasztok!

Én így nagyon kezdő programozó szemmel azt mondom, hogy az lenne a legegyszerűbb, hogy a host ember, aki irányítja a játékot játék előtt besétál a pálya közepére, ahol létrehozza a szobát. Azért kéne a közepén tartózkodnia, hiszen így megtudna adni egy kör átmérőt a helyzetéhez képest. Ezután pedig bejoinolnak a playerek a korlátozott férőszámú “szobába”.
És esetlegesen tudná állítani, hogyha a kezdeti kör átmérője x, akkor a következő random helyen létrehozott köré 0,8x.
És mondjuk minden játékosnak lehetne egy telefontartója a karján. (Ennek eléggé strapabírónak kéne lennie, ha paintball lenne, nem pedig lézerharc.
Mindenki láthatná, hogy ő maga hol van.
A host esetleg az összes játékost is láthatná, ez már csak praktikusság kérdése.
Valamint lehetne rajta egy HP jelző is a playereknek. Ami nagyon hangosan elkezd csipogni, ha meghaltál.
És ha nem vagy a körben, akkor is tudnál sebződni.
Remélem érthetően fogalmaztam. :smiley:

Not bad :slight_smile:

Még egy kis kiegészítés.
Lehetnének med kitek is. Amiket kódokkal lehetne beírni, tehát el lennének rejtve cetlik számokkal. És azokat be lehetne írni az appba. És az elején a host tudja állítani, hogy melyik kód milyen fajta heal(bandage, stb.)

Ha le tudod programozni akkor isten király vagy! :smiley: Én is egyébként egy ilyen mobil applikációban gondolkodtam. Később akár AR-re is lehetne ilyet fejleszteni ha lesznek. :slight_smile:

Hát az igazság az, hogy eléggé kezdő szinten vagyok. (Koromból is adódik, hiszen még csak 16 vagyok és a suliban ilyet sajnos nem tanulunk.)
De látni könyveket, amik magyar nyelven foglalkoznak a GPS-es appokkal. Szóval állna rendelkezésre egy-két segédanyag.

Linket ezekhez tudsz esetleg? :slight_smile: Mert Android programozás engem is érdekel. :slight_smile:

Csak könyves boltban láttam, a neten még nem. Érdekel a bolti link is?

Igen köszi :slight_smile:

Ezeket találtam.

Kicsit gondolkodtam még rajta.
Ha tényleg sokan jeleztek, hogy van igény az appra.
Akkor esetleg készíthetnék hozzá látványtervet, de nem ígérem, hogy le is tudom programozni.

Szerk.:
OFF:Elnézést a ronda designért, de nem vagyok egy designer. :frowning:
Ezek lehetnének a host felületei:
https://drive.google.com/file/d/0B8wk1Gh18ov1bnR5ZkdfR1BONVU/view?usp=sharing
Ezek pedig a player felületei:
https://drive.google.com/file/d/0B8wk1Gh18ov1ZURVTWFmZkdGckE/view?usp=sharing

Na most a telefonos-programozós ötlet zseniális és tetszik, de azért hgy némi kívánnivalót maga után:
-Ilyen program még nem létezik, és szerintem még egy darabig nem is fog, ha egyszerű lenne megcsinálni, akkor mostanra már valami nagy cég biztos megcsinálta volna…
-Ha mégis van, akkor mint minden GPS programhoz, úgy ehhez is rengeteg mobilinternetre lenne szükség, amivel nem biztos, hogy mindenki rendelkezik.
-Ne adj Isten meghibásodna valaki telefonja, nem tudna tovább játszani, csalódott lenne, és a szomorú ninjon, nem jó ninjon :disappointed_relieved:

Én ezért azt gondoltam, hogy a már felvetett paintball ötletet kéne megvalósítani.Mivel én Budapest környékén lakok, így csak az ottani pályákat ismerem, azok közül se minet. Már fel lett dobva az ötlet, hogy Szentendrére menjünk. Ez egy jó ötlet, azt a helyet ismerem, ott meg lehetne csinálni a dolgot. Mivel azonban ez PUBG akar lenni nem pedig szimpla paintball, így a következő újításokra gondoltam:
-A mindenki mindenki ellen majdhogynem kivitelezhetetlen, így inkább egy squad meccset tudok elképzelni. A szokásosnál nagyobb squadokkal. Sokkal nagyobb squadokkal. Na jó, két csapat lenne a pályán egyszerre, ők irtanák egymást…
-A pályán rengeteg elszórt töltény lesz amiket nem lehet felszedni, aki volt már paintballozni, az tudja, hogy miért. Mivel azonban a PUBG lényege a loot, így ezt valahogy meg kell oldani. Azt találtam ki, hogy aki tud, az hozna fél literes palackokat, azoknak levágnánk a tetejét, és abban lennének a töltények. Mivel a töltényeket legkevesebb 50esével lehet venni, így fejenként két palack kéne 15-20 töltény mindekettőben, a martadékkal pedig kezdeni lehetne.
-A jelenlevőket legalább 3 csapatra osztanánk szét, akik épp nem játsznak, ők a meccs előtt “berendezik a pályát”(kihelyezik a lootot, esetleg akadályokat raknak be) és meccs után átnézik a pályát, ami esetleg megmaradt azt visszahozzák, hogy a következő körben ismét ki legyen helyezve.
-A zónázás úgy lenne megoldva, hogy a játék elején kijelölnénk 3-4 területet mindegyik egyre kisebb, mint a másik és amikor megszólal a jel(pl. valaki hoz baszó level boxot, és berakja az Ain’t nobody got time for that-et), akkore mindenki bemegy a következő zónába. A pályák kívülről jól megfigyelhetőek, így látjuk, ha valaki csal.

Én egyelőre ennyit tudtam kitalálni, ha ez tetszik valakinek, akkor jelezze és ha lesz elég érdeklődő, majd írok ki szavazást az időpontról, és ha valamelyikre leszünk elegen, akkor foglalok pályát. A játék lehet kicsit drága lesz, de a paintball mindenhol az. ha esetleg valaki panaszkodna, hogy ez így nem is igazin PUBG, annak üzenem, hogy ha meg lehetne csinálni élőben, akkor valami gazdag fószer már megcsinálta volna :smile:

Novritschnak van airsoftos PUBG videója youtubon nézzétek meg, bocs hogy nem linkelem be. Szeri tem nagyon jó ötlet és nagyon jó lenne ha ez megvalósulna.

Csak a védőfelszerelést ne kelljen lootolni xD

Ha nem haragusztok, találtam egy használható megvalósítási módot (facebookon becsúszott)

Ez fasza. Ahogy látom a kör szűkülést itt úgy oldották meg, hogy több variáció van mind elnevezve és hangosbemondón mondják meg melyiket választják. Ez így szerintem megoldható lehetne de több ember is kell akik szemmel tartják kik azok akik kint maradtak és kik azok akik nem. Ha csak egy embert nem vesz valaki észre és átcsúszik akkor már úgy nem jó. :frowning:

Legalább már van a játéknak egy ismert crack-je!
(olyan minden játékba kell!!! :smiley: )