PUBG in the reality

Ez az igazi! Nagyon király lett :slight_smile:

A vége nagyon tetszik :smiley:

Hali!
Én airsoft területről jövök, és van pár hozzászólásom a témához:
Nem tudom honnan veszitek hogy az airsoft lövedéket nem lehet érezni. simán lehet 50-60 méterről is. A csalásról meg annyit, hogy 1-2 lövedéket ignorálhatsz, de ha nem adod meg a találatot tovább fognak lőni. Az nem jó érzés, csíp :slight_smile: Egyébként a csalókat nagyon gyorsan kiközösítik.
A Youtube videókon jópofa a battleground jellegű játék, de ne feledjétek el, hogy ezek megrendezett youtube videók. Én több száz ezer forintot költöttem már airsoft fegyverekre, felszerelésre és egyrészt nem szívesen hagynám random helyen, másrészt hamár ennyit kiadtam érte szeretnék vele játszani. :slight_smile:
A szentendrei pálya jó, én szeretek oda járni, jókat lehet játszani. Viszont battleground jellegű játékra alkalmatlan, a szabatéri pályákon látni fogod a másik végéből is az ellenfelet, mert max 20 méter hosszúak, a “fedett” pályák pedig nem túl nagy 2 szintes épületek. Battleground játékra én inkább mondjuk a pestszentimrei pályát vagy a tökölit tudom elképzelni, mindenki saját vagy bérelt cuccal induljon el a pálya széléről , és mondjuk 20 perc alatt az nyert aki beér egy mondjuk a szervező által rádión bemondott helyre, amit a játék 5. percében mondanak be. Nagyobb pályán akár squad meccseket is lehet tartani.
Kütyü által irányított játékkal próbálkoztak már tapasztaltabb játékvezetők is, az eredmény pedig az hogy nem működik. Hidd el, mikor lopakdsz az erdőben nem fogod a telefonodat nyomkodni, keresni a térerőt, meg újraindítgatni az appot ha éppen úgy dönt hogy lefagy, vagy bosszankodni ha a GPS lemeríti. Én mobil fejlesztő vagyok, és szerintem egy 2000 forintos PMR rádió pont megfelelő erre a célra.
Én egy ilyen játékon nagyon szívesen részt vennék, a szervezésben is szívesen segítenék. Személy szerint a paintball nekem nem jön be, nem lehet azokkal a bumszli golyókkal messzebbre célozni, mennek mindenfele… Airsoft fegyverekkel akár 50 méterre lövünk, sniperrel 70-80 is megy.
A végére hadd villogjak kicsit a cuccaimmal :slight_smile:

Ha lasertag lenne, én nagyon szívesen benne lennék! :wink:

Én bárhogyan, bármivel, bármikor :smile: így, hogy újra téma lett, tényleg összekéne hozni

@gumiabroncsc Az a baj, hogy kereskedelmi forgalomban nem igazán láttam lasertag-es fegyvereket. Airsoft ezzel szemben rengeteg van.

Legjobb szerintem is az lenne ha LaserTag fegyverek lennének és még emellet egy Androidos szoftverrel összeköttetésben lenne ami hang és rezgéssel mutatná a bekapott sebzéseket és egy 10 másodperces folyamatos rezgés mutatná, hogy meghaltál. Másiknál meg egy másfajta jelzés, hogy sikerült megölni az illetőt.
És még emellett gps alapján mutatná, hogy a körön belül vagy e vagy sem.

Akik foglalkoznak Arduino-val és hozzá kiegészítőkkel. Lehetne abból ilyen LaserTag-es fegyvert építeni ami esetleg Telefonhoz is tudna csatlakozni? :smiley:

Fegyvert és mellényt lehet csinálni belőle, a telefonhoz kapcsolódást is csak meg lehet oldani valahogy.
Bluetooth pl.

Friss videó a témához kapcsolódóan :smiley:

Sajnos profibb oldalról nem látok a téma mögé, de ha valamikor, valamilyen szinten össze lehetne hozni egy ilyet, akkor én is nagyon szívesen benne lennék.:blush: