R.I.P old pc :(( gyorsan kéne az új

Sziasztok!

Sajnos a ma reggel során a csoda kis öreg harcos pc-m nem indult már el, volt teljes szétszedés összerakás, de nem indul. Elég öreg volt már ezért a kiinduló pont, hogy nem mentenék belőle meg semmit, a hdd-ssd kivételével valószínűleg.
Miután elég hirtelen távozott, így nincs most nagyon sok pénz rá, első sorban a cél a már jó, de nem megy rá ingem-gatyám. Az építésben sem vagyok biztos, nem tudom most éppen melyik éri meg jobban az építés, vagy a készen vásárlás?

Amire használnám:
Játékból Lol, Hs ezekenkívül nem erről játszom
Videóvágásra Davincit használnék róla, ez viszont jó lenne ha döccenés mentesen simán futna.
Egyetem miatt különböző programozói felületek (Visual Studio, Codeblocks, stb)
((Valamint ha nem dob nagyot az árán akkor lehet a streamet is átköltöztetném a laptopról erre a gépre))

A davincit, leszámítva ezeknek nem olyan nagy a rendszer igénye, de gondoltam úgy kerek ha leírom.
Tudom, hogy elég tág ez a megfogalmazás így, de direkt, mert remélem így több alternatíva is jön és lesz miből gondolkoznom.

Előre is köszönöm a segítségeteket!! Szép napot mindenkinek! :))

Itt mindent megtalálsz pénztárcád szerint:

2 Likes

Ezt én is néztem, de ebből például az a rész nem derül ki, hogy most az építéssel járok jobban vagy ha egyben veszek?
Illetve amit néztem a Davincihez például az ajánlott az I7 ebben a listában az első hely ahol megjelenik az I7 az 900e+, ezért valamelyik alsóbb configot kéne kicsit gondolom áttervezni, de ezt sem tudom pontosan ezért kérdeztem hátha van akinek több tapasztalata van ezzel és többet tud segíteni :))

Ha a megfelelő alkatrészekből van, akkor kb mindegy hogy te rakod össze, vagy összeválogatod és összerakják neked.

Az előre összeállított, fix konfigokat érdemes kerülni, általában a legalja alaplapokat, ramokat, és tápokat teszik bele.

Amíg nem mondod meg mennyit szánsz rá, maximum barkóbázni tudunk. :wink:

A Davinci és hasonló programok igazából olyanok, hogy bármennyi erőforrást meg tudnak enni. Tehát el fog futni i5-el, vagy Ryzenekkel is simán, csak lassabb lesz.

3 Likes