R5 3600, 2060 super?

Sziasztok!
Életem első gép-építését tervezem, ha minden jól megy, decemberben meg is tudom valósítani.
Leírom a tervezett alkatrészeket, véleményt szeretnék kérni, hogy ez így mennyire stabil.
-CPU: AMD Ryzen 5 3600
-VGA: Gigabyte RTX 2060 Super Gaming OC 8GB 3X
-RAM: HyperX Fury 16GB 3200MHz Dual Channel
-MBO: MSI B450 Tomahawk Max
-HDD: WesternDigital Blue 1Tb Sata III
-SSD: Kibgston A2000 512Gb
-PSU: SeaSonic S12-III 650 80+ 650W
-CPU Cooler: SilentiumPC Navis 280 AIO
-Case: SilentiumPC Armis AR6X EVO TG

Érdemes építés előtt max 2 héttel nézelődni, gyakorlatilag naponta változnak az árak, pláne az új bejelentések miatt. Kövesd a build ajánlót, ebben Sutyomatic kollega frissíti a legjobb ár/érték arányú komponensekből.

3 Likes

Értem. Nos, valóban addig még sokat fognak változni az árak. Úgy egy nettó véleményt azért hallhatok róluk? Úgyérzem kicsit korán nekiálltam ennek a dolognak, mert azóta fórumokon lógok és különböző alternatívákat keresek, meg böngészem, hogy biztos, hogy kompatibilisek egymással…:))

1 Like

A fent említettek mellett egyébként nem kell aggódnod, ezzel a konfiggal nincs semmi komoly gond, úgyhogy ez működne simán.

Amit én gondolnék változtatni:

Lemondanék a vízhűtésről, mert drága, felesleges ezen a szinten, és szerintem a látvány nem ér ennyit.
Egy jó be quiet! air cooler tökéletes.

A másik esetleg a ram, én feljebb mennék, mondjuk 3466 mhz-esre esetleg.

Ui.:
Látszik, hogy utána néztél a dolgoknak, fórumoztál stb., ez nekünk is időt spórol meg, hogy nem kell megint leírni. Úgyhogy pacsi :sunglasses:

Igen, azért láttam elég érdekes posztokat itt is. A posztban kifelejtettem, hogy a buildre maximum 1200€-t szánnék rá. Mivel Erdélyben élek így nemigazán tudok magyar árviszonylatban gondolkozni.

Az alaplapot még megemlíteném így utólag, a build ajánló-ba szereplő lapokat nézd meg, szerintem a gigabyte olcsóbb is mint a tomahawk ami elöző gen.
Tehát a gigabyte tovább upgrade-elhető.

Valóban egy Gigabyte B450 AORUS ELITE jóval olcsóbb. Megéri kicserélni?

Nem arra gondoltam, gigabyte b550m aorus elite a Performance amd buildből

Az viszont már drágább kb. átszámolva olyan 15ezerrel, ami a monitorra szánt összegből menne el, jut eszembe, egy LG 27GL650F-B monitor mennyire lenne overkill ehhez a buildhez?

Fölöslegesen beszélitek ezt most.

• Most jönnek az új nvidia kártyák
  • okt elején a 4000-es asztali procik
  • okt végén az elvileg baszó 6000-es radeon kártyák.

Szóval a következő 3 hónapban nem igazán érdemes gépet venni.
Szerintem majd lepd meg magad karácsonyra majd egy új géppel.

2 Likes

Tudom, hogy nem szabad, nem is terveztem most megvenni/megépíteni. Az is a terv, karácsonyra lesz, magamnak :grin:. Viszont azért a hozzáértők véleményére is kiváncsi voltam.

Pont ez az, hogy mi se tudunk biztosat mondani.
A 4000-es proci már nem biztos, hogy belemegy a b450-be. Szóval az a rész már borúl. A kártyák meg szintén esélyes, hogy jobb vételek lesznek mint ami jelenleg a piacon van.

Igen és az a gond, hogy bizonyos szempontból túl korán elkezdtem foglalkozni a dologgal, más szempontból viszont túl későn.
Decemberben még visszatérek ide mindenképp.

Mostmár az az új mondás hogy 5000-es lesz az új széria.

1 Like

Egyébként azthiszem láttam egy cikket, hogy a Zen 3 még kompatibilis lesz a b450-el, csak egy beta biost fog kapni, amit azért még csiszolgatni fognak itt-ott…szóval azthiszem hogy áttérek a b550-re, csak még nemtudom melyikre, majd kiderül :smile:

Talán a tápegységet lehetne valami Gold minősítésűre cserélni.
De ha maradsz ennél ez is egy jó minőségű táp.
A gépházat nem ismerem mennyire szellőzik jól.
Én lehet hagynám a HDD-t, SSD-t lehet hasonló árban venni.

A többiről annyit ha most kellene vennem valszin ezeket venném én is.
De ahogy előttem irták, várj.
Ez egy jó alap, könnyebb dolgod is van így, csak figyeld a procikat meg a videokártyákat amik kijönnek, ha az ár teljesítmény mutató jobb lesz, akkor cseréld, ha nem akkor maradj meg ezeknél/azonos generáció nagyobbjait nézd meg hátha lement az áruk.

Mindenképpen az lesz. Tápot egy SeaSonic Core GC 650W 80+ Gold-ra cseréltem már. Sajnos Focus tápok nincsenek készleten éppen. Figyelem majd az árakat, kiváncsi leszek hova alakulnak.