Radeon rx 580 hibás driver?

Sziasztok!
Lecseréltem a vgamat egy 960asról egy rx 580asra. Feltelepítem a drivert minden fasza, viszont állandóan dobálja be ,hogy van újabb driver hiába azt tettem fel. Ezt még el is viselném mert kitörlöm és annyi viszont amint újraindítom vagy kikapcsolom a gépet a játékokban fele annyi fpsem van mint a friss driver telepítése után. Szval csak akkor működik a kártya ha minden indítás után újra telepítem a drivert… Esetleg járt már így valaki? :slight_smile:

Helló!
Szerintem egyelőre hagyd a frissítést, vagy 12.2-n, vagy 12.3-on, aztán majd ha jön a 18.12.4-es frissítés, akkor frissíts.
Már beszéltünk róla páran egy másik topikban:

SZia!
Az a baj teljesen mind1 melyik van fent sipákol h kell neki a másik. Meg ugye kikapcsolás után 20-30fps lesz kb minden játékban…

Az nálam is megvan, hogy minden bekapcsolásnál jelzi, de nem kell vele törődni és kész.
A 20-30 fps már nagyobb baj. Nem lehet, hogy nem is az integrált GPU-dat használja a gép valamiért?
Ha jól rémlik a Beállításoknál van a Játékon belül egy Globális beállítás, ott lehet megnézni.
Esetleg szedd le az AMD oldaláról a 18.12.2-t, és csökkentett módban töröld le DDU-val a drivert, majd telepítsd fel manuálisan a letöltöttet tisztán. Hátha. A sipogással meg ne törődj utána.

De hátha más tud más megoldást, még addig várj.

Már párszor ujra raktam letöröltem mindenhonnan most leszedtem az aorus engine.t is és így most elsőre működik… Ja és nem engedélyeztem a Re live funkciot.

@gaborvezer1

Azt hiszem nekem sikerült rájönnöm ennek a hibának az okára.
Mármint a Radeon szoftver az nálam is folyton sipákol,hogy frissítsem,de én feltettem a 18.12.2-t és kész. Majd remélhetőleg következő rendes frissítéssel már javítják.
Viszont nézd meg,hogy az Aourus engine-ből melyik van fent. Ha a v1.50,akkor sürgősen rakd fel a v1.51-et mert befagyasztja a kártyát.
Ha meg így maradt,akkor töröld le az aourust,majd rakdt fel újra a 18.12.2-t és újraindítás után vissza fog állni.
V1.51-ben sem sikerült ezt teljesen megoldani ezt,mert ha manuálisan rakod OC-ba,akkor szintén előjön ez az elég nagy bug.