Rainbow Six build, van-e olcsóbb/jobb lehetőség?

Sziasztok!:blush:
Összeállítottam egy gamer pc-t amit főleg Siege-re, és PUBG-re szeretnék használni!
Szeretném kikérni a véleményeteket arról, hogy jól állítottam-e össze, ha nem akkor helyette mit ajánlotok, és tudni szeretném, hogy van-e valamiből olcsóbb kategória, amivel ugyanúgy futna a Siege illetve a PUBG, mivel sokkal inkább örülnék egy budgetosabb pcnek, amivel futnak ezek a játékok, mert nem akarok erre olyan nagyon sokat költeni. (Nem muszáj fullon mennie, elég ha rendesen muzsikál a gépen.:grin: )
itt vannak az adatok:
Intel Pentium Dual-Core G4600 3.6GHz LGA1151 Processzor
ASRock H110M-HDV R3.0 Alaplap
Kingston HyperX Fury 2.5" 240GB SATA 3 SSD(Később rakom a gépbe)
Zalman ZM-T4 Ház
3TB Toshiba P300 Winchester
Corsair CX450M Táp
MSI GeForce GT 1030 2GB GDDR5 64bit PCIe (GT 1030 2GH OC) Videókártya
Ram:G.SKILL Aegis 8GB (2x4GB) DDR4 2400Mhz

Tehát a kérdésem adott: Ezeken kell-e valamit változtatni, esetleg van-e mód arra hogy még budget-osabb legyen és olcsóbban jöjjek ki belőle de fusson a fent említett 2 játék?
Előre is köszönöm a válaszokat! További szép napot kívánok mindenkinek!:blush::blush:

Na
Pentium Dual Core elég rossz választás, 2 mag szerintem nem lesz elég, főleg PUBG-re
Emelett nem fejleszthető platform
Szerintem 3TB-ra nem lesz szükséged, 2 is elég ha megéri ár/kapacitás aránya szerint
GT1030 gamingre nem lesz elég, főleg a PUBG miatt
Ramból több kéne, ha nem 16GB akkor minimum 3000MHz-es legyen (értelemszerűen akkor is legyen 3000MHz-es ha 16GB-os)

Alapvetően minden más jó

Amit tenni kell:
8th gen Intel vagy AMD (19.-én jön a második generáció)
Ehhez egy megfelelő alaplap
Más videokártya, min. 1050Ti
16GB RAM @ 3000MHz+ / 8GB RAM @ 3000MHz+ (Ryzenhez nem mindegy milyen ramot veszel, plusz az alaplap VQL listáját is át kell nézni)

Ezt is nézd át

Ha nem jutsz semmire akkor mondd mennyit tudsz rászánni és segítünk :slightly_smiling_face:

2 Likes

Köszi!
150e forint a keret, és próbáltam úgy gazdálkodni!:blush:

Mi lenne, ha a procit kicserélném egy AMD Ryzen 3 2200G-re;
A RAMot lecserélném erre: CORSAIR Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory Kit;
Az alaplap maradna (vagy ha kuka, akkor tudnál ajánlani egy olcsóbbat ami elvégzi ugyan azt afeladatot?:grin:);
A winchestert kicserélném egy 1TB-os Toshiba P300-ra (a 3TB helyett);
A Kingston HyperX Fury 2.5" 240GB SATA 3 SSD maradna úgy, hogy később kerül a gépbe;
A ház maradna a Zalman ZM-T4;
A Táp is megmarad Corsair CX450M;
A videókártyával még mindig tanácstalan vagyok, jó lenne egy olcsóbb darab jó áron, ha tudnál/tudnátok esetleg ajánlani egyet :confounded:
(Starter gépből gazdálkodva)
Ui:Szeretnék minél többet spórolni :joy::joy:

Nagyon leegyszerűsítve: vedd a Build ajánlóból a Startert. 149k és tökéletes ennyiért
Videokártya Ryzen 3 2200G vagy 5 2400G mellé nem kell, nagyon jó videokártya van bennük, erre lettek tervezve. Nyilván nem egy 1080Ti.
Mivel ezek a procik a rendes rendszermemóriát fogják használni, gyors kell, a build ajánlóban levő megfelelő erre.
Kell egy másik alaplap, a Ryzen procik AM4 foglalatúak, ez meg LGA1151. Lehet hogy nem fog működni az alaplap a procival bios frissítés nélkül, a boltban elvileg frissítik ha kéred.
A Ryzen 3 2200G-ben Vega 8 videokártya van, a Ryzen 5 2400G-ben pedig Vega 11. Itt van róla egy összehasonlítás
https://www.notebookcheck.net/Vega-8-vs-Vega-11_8144_8470.247598.0.html
Lejjebb vannak a játékok eredményei, böngészd át őket :slightly_smiling_face:
Ha beéred a 2200G-vel akkor azt vedd, ha nagyobb teljesítmény kell +15k-ért akkor 2400G. Döntsd el magad :wink:

1 Like

Lehet tényleg a starter lesz belőle nekem is nagyon megtetszett!
Akkor lenne még egy utolsó kérdésem:
Segítenél még abban, hogy az alkatrészeket honnan éri meg a legjobban megrendelni, illetve melyik oldal a legmegbízhatóbb?:blush:

PCX, iPon, Alza, Euronics, MediaMarkt, hirtelen ennyi jut eszembe. Ezek mind szaküzletek. A PCX-nél jók az árak, és ott van gépösszerakó, szóval ha mindent behánysz oda, összerakják neked, és nem kell vele foglalkoznod. Ott tudsz kérni BIOS frissítést is. A gépösszerakás nem kötelező, ha a gépösszerakóban összeállítod, csak akkor rakják össze ha te kéred, arra van az alján egy opció. 5000 forint amúgy.
Ha magad rakod össze akkor mindent onnan rendelj ahonnan a legolcsóbb, és ha teheted az alaplap dobozát olyan helyen vedd ahol leellenőrizheted hogy rajta van a Raven Ridge BIOS támogatást jelző matrica (vagy Ryzen 2 ready).
Ha nem vagy benne biztos lehet hpgy ők is meg tudják mondani, vagy a gyártó oldalán megnézed milyen van rajta és rákeresel hogy az Raven Ridge-e

https://www.anandtech.com/show/12426/am4-motherboard-apu-bios-updates
Elvileg ezek azok az alaplapok és bios verziók amik támogatják

1 Like

Ezt a részt nem értem, meg tudnád magyarázni úgy, hogy szerény személyem is értsen belőle valamit, aki nem ért az ilyenekhez? :frowning:

Van egy tök átlagos matrica a dobozon amin vagy az van hogy Raven Ridge BIOS vagy hogy Ryzen 2 Ready :slightly_smiling_face:
Lehet hogy a bolban is meg tudják mondani, vagy ha nem akkor felmész a gyártó oldalára, megkeresed az alaplapot, és valahol az alaplap oldalán ott lesz a BIOS verzió

PL így :slightly_smiling_face:
A Raven Ridge az a neve ezeknek az új Ryzeneknek, és ehhez egy Raven Ridge BIOS kell, amivel el is indul a gép :slightly_smiling_face:
Ha mindebben elakadtál, akkor csak vedd meg az alaplapot és kérd meg hogy tegyék rá a legfrissebb BIOS-t :slightly_smiling_face:

1 Like

Linkek:

1 Like

Ez miért jó?

Köszi! :blush:

A pcx-nél fogok vásárolni, ott meg tudják nekem mondani?:blush:
Kérek bios frissítést és gép összerakást is:grin:

Kérdezd meg tőlük levélben. Szerintem igen, ha bemész a gépösszerakóba akkor csak válaszd ki az alaplapot, csak az alaplapot, és a BIOS frissítést. Ha ezt a kosárhoz adod akkor szerintem frissítve kapod meg. Inkább kérdezz rá
pcx@pcx.hu

1 Like

Viszont mivel egyben veszed, összerakással, csak kiválasztasz mindent, és úgy tedd hozzá a BIOS frissítést

1 Like