Rajz-művészeti irányzat, stílus - Milyen irányzat?

Érdekelne, hogy miként nevezhetjük azt az enyhén kosztümös, amolyan neo-viktoriánus/gótikus illetve picit steampunkos (sci-fi jellemzőket leszámítva) művészeti irányzatot főleg angol “szak” kifejezéssel, melyeket ceruza rajzokban/portrékon is gyakran használnak, ha egyáltalán van erre ilyen összefogó kifejezés a művészetben/rajz-művészetben.

Kicsit régimódi, kalapos, kosztümös, talán picit westernes, napszemüveges, a viktoriánus korra jellemző ruhadarabokkal. Olyasmi jelleg mint a Kincsem film férfi főszereplőjének stílusa. Van-e erre valamilyen összefogó művészet-irányzati kifejezés, főleg ha ezt egy portrén, esetleg ceruza-rajz portrén jelentetjük meg (sajnos nem tudom hogy szakmailag hogy kell ezt kifejezni).
Erre keresem a választ :slight_smile:

Példakép megpróbálok linkelni pár képet, hogy nagyjából mire gondolok.

1 kedvelés

Nekem ez totál steampunk, más elnevezését nem ismerem. :slight_smile:

4 kedvelés

Valaki esetleg azt megtudná mondani, hogy az ilyen ceruza vonásos rajzokat hogy nevezik szakmailag?

1 kedvelés

Nem akarok hülyeséget mondani, de az utolsó kettő szerintem metszet.
Engem legalábbis erre emlékeztet:

2 kedvelés

Köszi szépen a választ. Végülis kiderült, neves egyszerűséggel lineart-nak hívják :slight_smile:

1 kedvelés

Oké, örülök, hogy fény derült a rejtélyre. :slight_smile:

1 kedvelés

Hali!

Én úgy tudom, hogy a lineart-nál nem használnak árnyékolást, csak a körvonalakat rajzolják meg.
A fentebbi képek nekem is rézmetszetnek tűnnek, de ezt a vonalas árnyékolási technikát tus- és ceruzarajzokon is alkalmazzák. Azt viszont nem tudom van-e ennek valami konkrét megnevezése, bocsi :disappointed_relieved:

1 kedvelés

Köszi.