TheVR Fórum

Ram 3200Mhz-re húzás probléma

Sziasztok!

2133-on ment a ram, majd a BIOS-ban átraktam XMP profile-re, alapról, majd után újraindult és csak fekete kép volt, de volt amikor bedobta az alaplap képét, és be tudtam lépni a BIOS-ba, de utána ott mindig lefagyott.
Néztem a manual-t is az alaplapnak, a CMOS két kis tű a három helyett ahogy több videóban láttam. Ha rá rakom a jumpert akkor törli ugye és ha nincs rajta akkor default, viszont nem tudom hol van ilyen jumper amit rá tudok rakni. Az jó ha kiveszem az elemet vagy hogy kéne csinálni?

Alaplap: ASRock B450M Pro4
Ram: Patriot Viper Steel 2x8GB 3200Mhz

Igen, kiveheted az elemet.

Biost frissíts ha nem a legfrissebb, ha nem megy a 3200-as, megnézheted a 3000-essel, és szorosabbra húzhatod a timingokat.

Esetleg alkalmazhatsz full manuális beállításokat, ebben segít a https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/

2 Likes

Gondolom tápkábel kihúzása után, mennyi időre vegyem ki 5-10 perc? Vagy csak ki és vissza?

Pár perc, persze, táp kikapcsolása után.

Erről nincs valami infó itt a fórumon, hogy kéne, miket kéne állítogatni, timing meg ezeket nem vágom, meg amit linkeltél programot. :smiley: De még is jobb lenne ha legalább 3000MHz-en menne és nem 2133-on :smiley:

Van internet, tele van leírásokkal, a youtube meg videókkal, csak rá kell keresned.

1 Like

Azóta nem csináltam meg, de most megint elkezdtem foglalkozni vele. XMP-vel 3000-en szintén csak fekete kép, 2667-en ment, kétezerkilencszáz valamennyin elindult de kifagyott kb 5-10 perc múlva. Dram calculatorral és thaipoon burnerrel akartam csinálni de a ramom (Nanya technology, lejjebb pedig 4 GB/1 die.)
Ezzel nem tudok mit kezdeni Dram calculatorban.
Valamint csináltam egy Bios frissítést is.

Alaplap: ASRock B450M-Pro4
Proci: Ryzen 5 2600
Ram: Patriot Viper Steel 2x8GB 3200MHz

Itt elég bőkezűen leírják a memória dolgokat.

1 Like

Memória tuti XMP profillal van beállítva?

1.35V-ot megkapja?
Melyik két slotban van a RAM?
Preferáltan A2-B2-ben kéne lenniük.

1 Like

Igen, és most a kérdéseid után megint megpróbáltam, bekapcsoltam az XMP profilt, beállította időzítéseket, dram voltage: 1.350V, igen. Elmentettem és kiléptem, újraindult, fekete kép, hármat pityogott a gép, megint újraindult és alap beállításokon indult. A2-B2-ben van a RAM.

Még tavasszal raktam össze ilyen gépet, nekem sem akart menni ez a RAM ebben a lapban 3200-on.

Volt már ilyen alaplapom, az alaplap QVL listáján szereplő memóriával próbáltam a 3200 CL16-os XMP profilt beállítani, sajnos nekem sem működött, így ha jól emlékszem utána egy ideig 3000 CL16-al, vagy talán CL15-el volt használva. Aztán máshoz került a gép, nála viszont már elsőre fixen működött egy Patriot Viperrel 3000 CL15-ön.

Szóval ez az egész annyit jelentene, hogy igazából ne várj csodákat ettől a laptól, még azzal a memóriával sem mehet fixen a 3200 CL16, ami rajta van a QVL listán.

1 Like

Nekem is ilyen RAM-om van ugyanilyen lapban egy Ryzen 3 2200G vel. XMP és 3000Mhz-en megy.
3200Mhz-re állíítva ugyan ez a fekete kép 3x próbál bootolni aztán visszaáll alapra.
Vagy a lap nem komálja ezt a ramot, vagy áll az az eset hogy maga ez a Ryzen széri nem csipázza, valamelyik nagyobb külföldi tech csatornán volt erről szó egy ilyen RAM sebességes videóban.
Am nálam ha jól tudom azért se megy nagyobb órajelen, mert a proci nem támogatja.
Ez előtt egy sima 2x4GB Patriot Viper volt az se ment 3200Mhz-en.

Most megpróbáltam XMP-vel 3000Mhz-en elindult, és ment kb 5-10 percet de utána kék halál. Erre tudtok mondani valami ötletet?

Lődd be kézzel.

Memfeszt: 1.35V
Memórajel: 2933-ra
Időzítést: 16-18-18-18-38-56 TRFC: 560-ra.
Többit hagyd auto-n.

2 Likes

Stabilnak tűnik, 2 órája megy azóta a gép. Indítottam egy benckmarkot, stress testet is. Szerintem okés. Köszönöm a segítséget! :smiley:

3 Likes