RAM error

Sziasztok! Vásároltam tegnap 2x4GB DDR3 1600MHZ ramot,a meglévő 2x4GB DDR3 ramok mellé.
A ramok tipusa megegyezik,de amikor beindítom a gépet,úgy hogy a 4. slotbanv an ram,akkor felkerreg a gép,a ventillátorok beindulnak,de 2mp-re rá le is állnak,és ezt mind addig ameddig a táp kapcsolót le nem nyomom.
Próbáltam minden párosítást,úgy se működik,kitakarítottam a slotot,de úgy se.
A ramokat egyenként leteszteltem,és műkődnek minden hiba nélkűl.
Procim,lapom támogatja a 16 giga ramot.
Proci:i7 3770
Lap:Gigabyte GA-PH67-UD3-B3
PSU:Cooler Master 600w Elite V3

Szia!

Sajnos nagy valószínűséggel nem fog működni a 4-es konfig. Mivel nem azonosak a RAM-ok (azaz nem egy 4db-os szett), hiába egy típus a régi és az új, elég különbség van köztük, hogy (főleg) a régebbi, RAM-ra piszok érzékeny Gigabyte deszka elfogadja őket. (egyébként rev 1.1 a deszka, vagy sima rev 1?)

DE, próbáld meg azért egy módszert (ez ha működik, akkor oké, ha nem, akkor nem is fog):
Mindenek előtt legfrissebb BIOS legyen a lapon.
A régi RAM-ok legyenek az 1-3-as slotokban, az újak legyenek 2-4-ben.
Nyomj egy CMOS CLR-t: tápkábel kihúz, CMOS elem kivesz, CMOS CLR pineket összeköt jumperrel (ha nincs jumper-ed, akkor bármilyen fémtárggyal, pl.: lapos csavarhúzó) 5-10 másodpercre.
Vissza minden, jumper le (ha volt) és próba. Ha startol a gép akkor van remény, ha ugyanaz történik amit írtál, akkor mehetnek a RAM-ok eladásra a hardverapró-ra és keress egy 4x4, vagy 2x8-as KIT-et.

U.I.: még egy fotót küldhetnél az új és régi RAM-ok cimkéjéről. Ill., a slot takarítás hogyan történt?

1:Lapom Rev 1.1
2.Slot takarítást nem nevezném igazán takarításnak,csak kifújtam porszívóval.
Képet meg mellékelem pár perc múlva.

Felső kettő régi,alsó kettő új

Nem talalom a cmos clr pineket

Úgy nyomjam a cmos clr-t hogy áramtalanítva van?

Igen, ahogy fentebb is írtam.

1 kedvelés

Ugyan az,de viszont ha belerakram egy új modult a 3. Slotba akkor hibátlanúl működik a cucc

No, ezt még egyszer légyszíves. Mik vannak hol jelenleg?

Igy indul a gèp

Érdemes kifújni levegő sprayel. Egyenként tesztelted a slotokat? Lehet valamelyik megadta magát az alaplapon és ezért nem akar elindulni, mert egy hibát jelez.

Amikor vettem a lapot vegigteszteltem,es hibatlan volt

De ha csak a 4. Slotban van a ram,akkor se indul

Akkor döglött a 4-es slot. Vagy koszos.

Akkor az van mint fentebb írtam. A 4. vagy halott, vagy ki kell takarítani. Általában az 1-3 slotokat használják, így a többibe bele tud menni a por.

2 kedvelés

Annak van értelme,ha alaplapra kötök egy speakert,és hátha kiad valami pittyenést

El kell adni és ahogy írták, venni kell 2x8-as kitet, ami mehet az A1-B1 slotokba. Quad channelt amúgy sem támogatja és Dualban meg sokkal gyorsabb. Így, hogy 3db van benne még dualban sem megy.

1 kedvelés

Nincs jelen esetben, mivel tudjuk, hogy a RAM-oknál van a gubanc és a csipogó is csak olyan kódot adna, hogy RAM probléma.

2 kedvelés

Rendben,köszönöm a segítségeteket.

3 kedvelés