Ram hiba

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Teljesen meghülyült a gépem. Ma vettem észre, hogy a gépembe 16Gb ram van, de csak 8Gb elérhető. A Bios és a Windows is látja mind a két ramot. Ha beállítom a Biosban a D.O.C.P.-t a benne lévő ramok valós beállításaira és elmentem, akkor a gép egymásután 3szor leál-újraindul, majd negyedszerre elindul és hibaüzenetet kapok, miszerint instabil lett a rendszer és állítsam vissza a biosban az utolsó módosításokat. Ha itt kikapcsolom és újra be, gond nélkül be boot-ol. Ha visszaállítom a D.O.C.P-t autóra, akkor nincs ez a 3szor leál-újraindul, se hibaüzenet és gond nélkül be boot-ol, de mind két esetben a 16Gb-ból 8 elérhető. 7 hónapja D.O.C.P.-n ment gond nélkül. A ramok G.Skill DDR4 16GB PC 3200 CL14 KIT (2x8GB) 16GTZR.
A proci is fura, mert eddig 4,3 Ghz-en ment Boost alatt, de most csak 4,Ghz-ig megy fel max.

Bocsánat a telefonos képekért, de így volt a leggyorsabb.
Valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm a válaszokat!

1. Nézd meg rendesen a helyén van-e mindkét memória modul.
  2. CMOS törlés ha esetleg mostanában frissítették új BIOS verzióra és utána tessék beállítani a DOCP-t.
  3. Ha ezek után sem megy, nézd meg a másik két SLOT-ban és eressz rá egy MEMTEST-et.

De van egy nyakatekert tippem, hogy ha ez RGB modul akkor az SPD infót lett korrupt az egyik modulban. AURA sync és G.SKill RGB szoftvere egyszerre van fent?

Köszönöm válaszod.
Ami tegnap történt, hogy felraktam az asus alaplapi programját, hogy a ház ventiket tudjam szabályozni. Erre indításkor, nem tudom miért felhúzta a proci alap órajelét 4,3 ghz-re majd fagyás és újraindult a gép. Ott is a bios hibaüzenetet fogadót. Visszaállítottam mindent alapra, majd a docp-t beállítottam. Gond nélkül be boot-olt és azzal a lendülettel töröltem is az asus progiját. Nem volt bios frissitve. Hogy kell a cmos-t törölni? Az 1-es és 3-as ponton már túl vagyok. Nincs változás sajna. :frowning:

CMOs törölve, sajnos semmi változás.
Friss tapasztalat. Ha kiszedek egy ramot, még a bios sem jön be, csak pörög maxon a cpu és a ház ventik.
Az spd infót is kiolvastam és semmi eltérés. Win 10 memória teszt sem talál hibát. Van még ötleted?

MEMTEST-et szedd le és azzal nézd meg. De ha van olyan memória modulod amivel el sem indul a gép, akkor az a stick több mint valószínű feladta a harcot.

Szia.
Megoldódót. CPU hiba volt. CPU csere után rendbe is jött.
Köszi a segítséget.