RAM kompatibilitás alaplappal

Sziasztok, az lenne a kérdésem. hogy Ha van egy A320M-S2H-CF (AM4) alaplapom kell másra figyeljek mint a max órajelre és hogy DDR4-es legyen? Vagy ha ezeket figyelembe veszem az eleg. Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Az információkkal kicsit szűken bántál. :smiley: Igen figyelni a RAM vásárlásakor:

• az órajelre (esetünkben nem nagyon van OC lehetőség, ha jól nézem a könyvét a deszkának - szóval 2667Mhz a padló)
  • kialakításra (DDR-2-3-4-5)
  • az időzítésre (azaz a CL szám minél kisebb legyen)
  • arra, hogy mindenképpen kitben vedd a RAM-okat (tehát gyárilag párba csomagoltat vegyél csak, ami jelenleg van azt pedig add el)
  • magasságra, hogy elférjen a procihűtő alatt
2 kedvelés

Köszi a gyors választ!

Igen lehettem volna picit konkrétabb, ez tény .

Igazából ezt a RAM-ot néztem bele:
Kingston FURY Beast memória, 16GB DDR4, 3200MHz, CL16, Dual Channel Kit - eMAG.hu?

így elsőre jónak tűnik nekem

1 kedvelés

Nem fog 3200-on menni de sebaj, majd ha fejlesztesz deszkát még alapnak jó lesz. Viszont nem tanácsolom az Emagról rendelni, mert a gariztatás egy kész rémálom náluk. Én még rászánnék 2-3000 Ft-ot és valami hozzáértő, megbízható helyről rendelném. (Compker, Kazy, PCX, Ipon…)

3 kedvelés

Jónak jó, csak ahogy @Zsolti86 is írja fölöslegesen gyors jelenleg, az alaplapod nem fog tudni mit kezdeni vele. Persze ettől még működni fog és ahogy szintén írta @Zsolti86 , jó lesz akkor, ha lecseréled ezt az öreg alaplapot.
Éééés ahogy na kicsoda, nah ki? @Zsolti86 ! írta ne az emag legyen a bolt ahonnan veszed. :sweat_smile:

2 kedvelés

Ennyi idézés a bíróságon nincsen! :rofl:

@Error , @Zsolti86 köszi a tanácsokat srácok!

2 kedvelés

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.