RAM mhz probléma

Sziasztok!

A következõ problémával fordulnék hozzátok. Kb 4 hónapja vásárolt pc-m ( teljes mértékben a build ajánlóból van) egy idõ után elkezdett random crasheket produkálni gamelés közben ( simán a desktopra dobott mindenféle üzenet nélkül). Volt amikor jobb volt, volt amikor rosszabb. Végül hosszas kutatás után a RAM-ra gyanakodtam, memtest szerint semmi probléma ( errol tudok kepet kuldeni) . Aztán megfejtésként egy külföldi fórumon találtam, hogy valószínûleg valamiért a gépem nem képes kihajtani a 3200mhz-t a ramból. Kikapcsolva az xmp profilt és a biosban autora állítva csupán 2133 mhz pötyög a ram, viszont megszûntek a crashek.

Mivel sajnos elég kevés tapasztalatom van a témában, kérdezném:
-Pontosan melyik alkatrész problémája ez? Az alaplap,a cpu vagy a rammal ( esetleg mindegyikkel) van probléma?

• Mekkora probléma, hogy csak 2133 on megy a ram?
    -Mennyiben befolyásolja ez a gép teljesítõképességét?
    -Okozhat-e bármilyen problémát hosszabb távon ha így használom?
    -Megérné-e visszavinnem/küldetnem az egészet az iponhoz? Foglalkoznának vele, vagy elhajtanának hogy így jártam? Van még garancia mindenre.
    -Esetleg más tanács?

maga a gép:

MSI b450-A pro max
Amd Ryzen 5 2600
Patriot 16GB DDR4 3200 mhz CL 16 KIT
MSI Geforce GTX 1660 6gb DDR5 Armor OC
Coolermaster MWE 550 GOLD

Köszi!

Ha jól emlékszem más is írt már hasonlóról. Első körben nézd meg 3000 MHz-en is crashel-e.

2 Likes

Ryzennél elég nagy.

Nagyban, adott esetben akár 20+% is benne maradhat teljesítmény szempontból a rendszerben.

Nem.

Próba szerencse, ezt nem fogja tudni megválaszolni senki.

Ahogy írták, első körben nézd meg 3000mhz-en, esetleg lehet Ryzen Dram calculatorral is rámenni:

4 Likes

Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom a 3000 mhzt. Tesztelgetem 2-3 napig. Addig ha megoldhato kérlek ne zárjátok a témát.

1 Like