Ram OC / Memória túlhajtás 2133 MHz-ről 2933 MHz-re

Sziasztok!
Előre leszögezném, hogy memóriát még sosem húztam, viszont tegnapi nap folyamán belevágtam a fejszém. Viszonylag sokat olvasgattam külföldi oldalakon, de messze bonyolultabb, mint egy CPU / GPU oc, ezért részben hozzátok fordulnék tapasztalat, tipp, tanács gyűjtés céljából.
Nos a config:
Alaplap : MSI Z270 Gaming Plus
Proci : i5-6600K - 4.6 GHz-re húzva, 1.34V-al
VGA : MSI GTX 1070 Gaming X - +130 MHz Core Clock, +475 MHz Memory Clock
Táp: Evga SuperNOVA 750 G2 750W
És akkor utolsóként maga a bejegyzés alanya:
Kingston HyperX Savage 16GB (2x8GB), CL13, 2133MHz DDR4 RAM (HX421C13SBK2/16)
Biosban automatikus beállitással, XMP bekapcsolásával, 2133MHz, 13-13-13-36 CR2-be használta, közel 1.2V mellett.
Nos néhány órányi tapogatózás után megtaláltam egy ilyen értéket.
XMP bekapcsolva, 2933MHz, 15-17-17-32 CR1-el, 1.35V-ra növelve elindult a rendszer, játékot elinditva kékhalál nem volt, FPS növekedés viszont igen.
Ezzel igy meg is lennék elégedve, de jön az igazi kérdés, hogy mégis mivel tudnám a stabilitást tesztelni? Ki melyik szoftverre esküszik?
MemTest86-ot rádobtam egy pendrive-ra, elinditottam, ment 1 órát, nem volt error, viszont amit észrevettem, hogy valamilyen oknál fogva a procit is alapon, 3.5GHz-en látta, valamint a memóriát is 2133 MHz-nek irta. Most ez hogy működik ilyenkor? Visszaállitja gyári értékekre vagy mivel ez a termék hivatalos “neve”, ezért igy irja ki, de közben OC-olt állapotban tesztel?
Mivel ezzel a résszel nem vagyok tisztában, ezért kinyomtam a MemTest-et, és inditottam egy AIDA64-et.
Ez szépen futott 4 és fél órát gond nélkül, ezért leállitottam itt is a tesztet és jöttem írni hozzátok egy bejegyzést. :slight_smile:
Csatolnék egy képet is alátámasztásként:

Ha a memtestet túlélte akkor minden rendben. Mi a kérdés?

Amit a bejegyzésben is feltettem, hogy memtestnél OC esetén, alap frekvencián és alap időzitésekkel tesztel, vagy húzott állapotban, de mégis alap órajelként ir mindent?

Nos a memtestet olyanok használják akik overclockolják a memóriát, és tesztelni akarják a stabilitását, szóval elvileg nem kéne neki visszaállítani a dolgokat

Aaaha, akkor éjjelre bent hagyom a gépet, had dolgozza meg a memtest :slight_smile: Köszi a választ.

Szívesen, örülök hogy tudtam segíteni.
@lengyelb jöhet a lakat

Lezárva ekkor: #7