RAM-Vásárlás

Sziasztok szeretnek segítséget kérni tőletek. Szeretnek ramot vásárolni és minap egy remekül kinéző hirdetésre akadtam rá.
DDR3 1600MHz HyperX Dual Channel 8Gb (2x4Gb) eredeti csomagolás illetve jótállás.
Illetve hogy a már meglévő ramomat hozza tudnám-e használni és így kihozni 12GB ramot, mert jelenleg 6GB van hasznalatomra.
-(Csatolok képet is, bár leírtam amit kellet, mivel leforditottam amennyiben Szlovák származású vagyok).
Válaszokat előre koszonom.

8+6 az 14 lenne nem? Egyébként ha van 4 slot persze bele tudod gyűrni, kérdés a tied milyen órajelen szalad. Viszont a dual channel előnyeit így nem tudod teljesen kihasználni, ha bent hagyod a régit is, ill rosszabb esetben fagyáshoz/instabilitáshoz is vezethet.

Jelenleg 2x2GB + 2x1GB van benne szóval 4 slotból 2 lenne a 2x4GB és 2x2GB ami 12GB ha jól tudom.
Aha értem, koszonom szépen.

Kapásból nem csinálunk ilyen ram-öszvéreket.
A 2x1et azonnal kivenném
Inkább vegyél egy egy normális 2x8-ast és le van tudva.

Ahogy @P_D_1 írja, RAM-okat csak kit-ben vásárolunk és használunk. Add el ami most van és vegyél egy 2x8-as kitet. Milyen lapod és procid van?

Ezt en ertem hogy nem csinálunk ilyent, viszont “packben” vettem anno a lapot, procit és a ramokat, lassan kezdek összerakni valamit amit majd normálisan hasznalhatok vagy eladhatom és vehetek valami normálisat, csak sajnos nem engedhetem meg magamnak az egyik napról a másikra :).

Hidd el, nem rosszból mondjuk, hogy ez így nem okés.
Segíteni akarunk, hogy ne járj rosszul.
Ha mindenáron egy ilyen régi platformba akarod a pénzed beleölni, azt se tedd hiába.
Ez a ram, amid most van és amit tervezel kevés is és nem egészséges. Ezért mondjuk a 2x8at.
beruházol rá használtan, vagy veszel újonnan.

Ezen kívül mást nem is nyúlnék hozzá, hanem összespórolnék egy csutak új gépre valót, mivel lassan mindenhez kevés lesz.

Egy szóval nem mondtam hogy rossznak veszem, örülök hogy segítettek azért is írtam a fórumra, csak tudni akartam hogy esetleg használható-e ez a rám a típusa miatt stb, mert nem vagyon a ramok körében jártas.
Köszi szépen az összes választ