Rap/Hip-Hop

!!!

Mit gondoltok?

Egy oldschool arc (Csak pár akiket én hallgattam: The Game, Snoop, Ice Cube,pl… ) van e még létjogosultsága a mai világban? Mert Pl Ice Cube oldschool arc, oldschool flow de alap meg olyan átmenet new line és old között, és megallja a helyet.
De pl egy the game par eves szamai, cimeket hirtelen nemtudok eleg gyengek egy Bigger Than Me hez kepest pl…bu.is nah

Viszont ők hogyan tudnának még érvényesulni a trap világában? Volna meg kereslet rajuk vagy inkabb legyenek ok is uj arcok?

A szívem azt mondatja hogy jó lenne ha az összes Hip-hop arc visszatérne úgymond a gyökereihez. :slight_smile: De viszont valószínűleg a fiatalabb generáció között nehezebb újabb hallgatóságot találni egy oldschool stílussal. Meg én úgy gondolom hogy a rap zene túl van az arany korán ami a 90-es évek és a 2000-es évek elejére összpontosúl. Arról nem is beszélve hogy a régi rap arcok lassan mind 50-felé vagy 50 felett vannak. A rap zene pedig már soha nem lesz olyan mint régen én ezt így gondolom. 20 év alatt nagyon sokat változott ez a műfaj és kicsit maga alatt vágta a fát hogy hagytak érvényesülni sok tehetségtelen és nem oda illő "rap"előadót. De az egész rap szakma nagyon elüzletiesedett és olyan alakok is megakarnak gazdagodni ebből akiknek semmi keresni valójuk ebben a műfajban.
De arról is lehetne beszélni hogy Eminem-en kívül nem igazán ismerte el a zenei kultúra egyik rap előadót sem talán még 2pac-et de őt is csak halála után kezdte megbecsülni a média meg a zenei szakma.
Legyünk őszinték a rap zene és a Hip-hop kultúra a mai napig egy lenézett zenei műfaj és stílus és továbbra is megmarad réteg zenének és élet stílusnak.
Én egyébként az újgenerációs Hip-hop előadokban nem látom azt hogy képesek legyenek kitermelni olyan MC-ket vagy Hip-hop dj-ket illetve producereket akik meghatározzák a következő 20 évet a rap zenében. Elve olyan mint a Hip-hop underground már nincs is régebben voltak a populáris előadók és az underground és folyamatosan termelte magából mindkét réteg a jobbnál jobb előadókat. És az underground képes volt egy szűrőként működni mivel az akkori hallgatóságnak voltak igényei a jó zenére és a közönség kritikával tudta illetni ha valaki szart csinál vagy hiteltelen fake előadó. A mai közönség sajnos ki kell mondani igénytelen és elég ha valaki összedobb egy látványos videoklippet tele rakja dögös csajokkal meg hiper szuper kocsikkal aztán majd rappel valamiről úgy is megveszik a lemezét.
Ma már egy Niki Minaj egy Iggy Azalea, Cardi b, meg Drake meg ez a sok Lil nevű “rapper” akiket én már nem is tudok követni meg nem is akarok ezek mind a mai rapsztárok és teljesen mérgezik és tönkreteszik a műfajt. De nem csak ők hanem az ő kiadóik meg azok is akik megveszik a lemezeiket.

Záró szónak egy jó kis underground zene a 90-es évekből.

'95

Srácok, nyáron, VOLT-on, MEGINT CYPRESS HILL!!! Június 26, szerda! BUMMM!!!

Én egy Redmanre fogok elmenni végre a nyáron, Belgiumba lakok, átruccanok Hollandiába.

Az se lehet olyan szar :smiley: :smiley:

Spoiler

Szerintem itt nem az a kérdés hogy van-e lét jogosultsága hanem hogy azok akik hallgatják őket az ős idő óta el tudják-e fogadni az esetleges új ötleteket vagy hangzás világot akár csak egy szám vagy egy album erejéig mert ha már az első ilyen probálkozásnál le van hurrogva az ember hogy “jaaaaaaj a régi sokkal jobb volt, minek kellett ez?” pedig ugyan annyi energia van benne mint az előzőekbe csak mondjuk az instrumentál más… Akkor persze hogy nem vonza be az új arcokat nem kötelező Trapnek lennie sőt, csak valami amire mondatja az aki már régóta hallgatja meg az is aki most hallotta először, hogy igen ilyet még (tőle) nem hallottam
Én most Redman-t hozom fel példának (nem a legjobb példa mert ez “csak” egy Feat de az újdonság az 100%osan benne van mert tőle ilyet ritkán hallani, akkor ha a címbe benne van hogy Dope DoD ft. Redman) lehet hogy, (és most ne haragudj hogy veled példálozok,) neked nem tetszik mert a mosógépednek ugyan ilyen hangja van mikor centrifugázik mégse lép fel a nagyszínpadon, de ugyanakkor lesz xy számú ember aki azt momdja hogy ez igen ez a csávó nagyon oda tette magát ebbe a zenébe fogalma sincs ki ez és utána néz és onnantól kezdve Redman fog szólni még a hűtőből is ha kinyitja… A lényeg annyi hogy teljesen mind1 hogy milyen intrumentál van a zene alatt old-school vagy nem a lényeg az hogy mind a 2be legyen ugyan annyi energia belepakolva… Szerintem :smile:

Te itt kicsit másról írsz, mert alapból a zenének egy fajta energiát kell átadnia, hogy szeresd, mindenkinek más fajta zene “váltja” ezt ki. Az új fajta rappel az a baj, hogy eltorzítja a hip-hop alap fogalmát, ezért nem tetszik sokaknak akik a régit szeretik mivel annak az volt a lényege, hogy leszarok mindenkit hadd csináljam azt amit akarok, én se csesztetlek téged és próbált mindig a hétköznapokból témát meríteni, sokszor dolgokra reagálni amik nem tetszenek vagy tetszenek neki kritizálni azt. Míg az új fajta, azon, hogy jaj de sok pénzem van milyeneket bulizok meg milyen gizda vagyok, ez persze a régi hip-hopban is volt, de nem ebből állt ki a nagy része és sokkal többrétű volt.
Ezeket leírva én nem gyűlölködöm az új rap iránt akinek tetszik hallgassa csak sajnos akik hallgatják a régit nem fogadják el, láttunk sok interjút ahol mondták nagyobb új előadők, hogy szart se tudnak a régi előadókról és ezt teszik a hallgatóik is. Na jó ez kezd regény lenni, elég mély ez a dolog szerintem. Az alapvetéseddel egyet tudok érteni amúgy jó zenébe energia kell, én hallgatok klasszikuson keresztül, jazzen át a funkig meg drum and bass stb…De azért a zene ajánlóba látom, hogy akik itt írnak ők se csak egy fajtát kedvelnek. Redman pedig tökéletes példa ennek az eszmének egy hívének.

Az energiát a beletett időre értem, de teljesen egyetértek azzal amit te mondasz, illetve azt is meg kell érteni hogy más lett a célközönség. A régi hip-hop a gettóból szólt a gettóba. Az új (most nem igazán tudom mire gondoltok új alatt, talán hogy pattog a hi-hat mint a k***a élet meg valamit motyognak a bajszuk alatt, hogy, hogy hat a xanax meg milyen piát isznak rá) meg azoknak akik lemennek a clubba, hogy szét csússzanak a padlón beszélni már nem tudnak ezért jó nekik a mumble is. Nem minden esetbe akarnak üzenetet át adni mert az emberek többségének nincs rá szüksége meg pont nem érdekli, hogy kik hogyan nyomták régen sajnos. Akiknek meg van azok azt mondják hogy a régi arcok jobbak…mondjuk most is vannak új előadók akik az old-schoolabb vonalat viszik tovább…de 100 szónak is egy a vége… “if the beat don’t bang we can’t hang” :wink:

https://youtu.be/zpecj-fKY20