Rap/Hip-Hop

!!!

Mit gondoltok?

Egy oldschool arc (Csak pár akiket én hallgattam: The Game, Snoop, Ice Cube,pl… ) van e még létjogosultsága a mai világban? Mert Pl Ice Cube oldschool arc, oldschool flow de alap meg olyan átmenet new line és old között, és megallja a helyet.
De pl egy the game par eves szamai, cimeket hirtelen nemtudok eleg gyengek egy Bigger Than Me hez kepest pl…bu.is nah

Viszont ők hogyan tudnának még érvényesulni a trap világában? Volna meg kereslet rajuk vagy inkabb legyenek ok is uj arcok?

A szívem azt mondatja hogy jó lenne ha az összes Hip-hop arc visszatérne úgymond a gyökereihez. :slight_smile: De viszont valószínűleg a fiatalabb generáció között nehezebb újabb hallgatóságot találni egy oldschool stílussal. Meg én úgy gondolom hogy a rap zene túl van az arany korán ami a 90-es évek és a 2000-es évek elejére összpontosúl. Arról nem is beszélve hogy a régi rap arcok lassan mind 50-felé vagy 50 felett vannak. A rap zene pedig már soha nem lesz olyan mint régen én ezt így gondolom. 20 év alatt nagyon sokat változott ez a műfaj és kicsit maga alatt vágta a fát hogy hagytak érvényesülni sok tehetségtelen és nem oda illő "rap"előadót. De az egész rap szakma nagyon elüzletiesedett és olyan alakok is megakarnak gazdagodni ebből akiknek semmi keresni valójuk ebben a műfajban.
De arról is lehetne beszélni hogy Eminem-en kívül nem igazán ismerte el a zenei kultúra egyik rap előadót sem talán még 2pac-et de őt is csak halála után kezdte megbecsülni a média meg a zenei szakma.
Legyünk őszinték a rap zene és a Hip-hop kultúra a mai napig egy lenézett zenei műfaj és stílus és továbbra is megmarad réteg zenének és élet stílusnak.
Én egyébként az újgenerációs Hip-hop előadokban nem látom azt hogy képesek legyenek kitermelni olyan MC-ket vagy Hip-hop dj-ket illetve producereket akik meghatározzák a következő 20 évet a rap zenében. Elve olyan mint a Hip-hop underground már nincs is régebben voltak a populáris előadók és az underground és folyamatosan termelte magából mindkét réteg a jobbnál jobb előadókat. És az underground képes volt egy szűrőként működni mivel az akkori hallgatóságnak voltak igényei a jó zenére és a közönség kritikával tudta illetni ha valaki szart csinál vagy hiteltelen fake előadó. A mai közönség sajnos ki kell mondani igénytelen és elég ha valaki összedobb egy látványos videoklippet tele rakja dögös csajokkal meg hiper szuper kocsikkal aztán majd rappel valamiről úgy is megveszik a lemezét.
Ma már egy Niki Minaj egy Iggy Azalea, Cardi b, meg Drake meg ez a sok Lil nevű “rapper” akiket én már nem is tudok követni meg nem is akarok ezek mind a mai rapsztárok és teljesen mérgezik és tönkreteszik a műfajt. De nem csak ők hanem az ő kiadóik meg azok is akik megveszik a lemezeiket.

Záró szónak egy jó kis underground zene a 90-es évekből.

'95

Srácok, nyáron, VOLT-on, MEGINT CYPRESS HILL!!! Június 26, szerda! BUMMM!!!

Én egy Redmanre fogok elmenni végre a nyáron, Belgiumba lakok, átruccanok Hollandiába.

Az se lehet olyan szar :smiley: :smiley:

Spoiler