Régi konfig fejlesztése

Sziasztok.

Fejleszteni szeretném a régi gépem amiből valószínűleg csak a táp valamint a merevlemezek fognak átjönni

A kérdésem az lenne hogy mit gondoltok az alábbi setupról? Gamingre valamint elég kezdő szintű Android Studiohoz használnám.

CPU: AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.4GHz
CPU Hütő: Wraith Prism vagy CM Hyper TX3 EVO
Motherboard: GIGABYTE B450 AORUS M
GPU: Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB vagy SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ 8GB (Nem tudom melyik lenne jobb, Ahogy néztem a Gainward-é erősebb de nem nagyon ismerem a márkát)
Ram: Kingston HyperX Predator RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
Gépház: Cooler Master MasterBox MB520

Amik átkerülnek:
Táp: Thermaltake Smart RGB 700W
Merevlemezek: Samsung 2.5 860 QVO 1TB SATA3 , valamint egy elég régi 1TB-os HDD

Tapasztalatokat szivesen meghallgatok valamint szivesen átcserélek benne bármit ha nem kompatibilis, a keretem: 260-280ezer

Válaszotokat előre is köszönöm

Nem rossz alapvetően az elképzelés, de ennyiből lehet jobbat is kihozni.

Ha nem sürgős, várj, július 7-én jön ki a Ryzen 3. generációja, így ugyanannyiért nagyobb teljesítményt kapsz/olcsóbban megkapod a 2600-at.

Egyébként érdemes a Build ajánlóban szétnézni, nyilván az ottani árakból kiveszed a táp és a háttértárak árát ami van, és onnan összeveszed ami kell. Ennyiért szerintem 1660Ti-nek is bele kell férnie az árba, de lehet 2060-nak is. Lásd Performance AMD build, simán belefér a a keretedbe.

1 Like

Én megvárnám a 3. generációs Ryzeneket és 1060-at se vennék már. Itt nézz körül első körben:

Nem sürgős, gondoltam én is rá hogy megvárom a 3. genes Ryzeneket mert ha úgy van lehet egy 7-es szériához is hozzátudok így jutni. Ez a Performance build nagyon jól néz ki. Köszi

1 Like