Régi vs új proci

Üdv!
Olyan kérdésem lenne hogy…
gépem:
fx 8350 proci
2060 super vga
De nem elég a teljesítmény,nem annyi amennyit ettől a kártyától elvárnék.
Feljöttem ide a fórumra és megnéztem a “Milyen gépet vegyek?” topicot,
ott i5 9600k t ajánlanak ehez a kártyához. Gondoltam oké,biztos erősebb az a proci az enyém már elavult akkor váltok. De azért persze utánna néztem előtte. És azt nem értem,hogy a mostani procim mindenben erősebb mint az,igaz nem mai darab de az adatok szerint erősebb. Kérdés,akkor miért nincs annyi teljesítményem amennyi kéne? Biztos hogy az új proci (persze akkor alaplap is) megfogja oldani a problémát? Csak hogy értsétek,nem a kiváncsiság hajt hanem az hogy félek hogy valami más probléma van és az új cuccok (alaplap,proci) sem fogja megoldani a problémát és ezért gondoltam hogy utánna járok. Köszi előre is! :slight_smile:

Ha esetleg valaki kérdezné nem a ram a baj. Van bőven,16gb.

Attól mert az órajelek magasabbak, attól még harmatosan gyenge azaz FX-8350 főleg így 2019/2020-ban.

Az FX széria relatíve gyengén muzsikált már akkor is, mikor először piacra került. 10 éves platform, elévült minden szinten.

Ha procit cserélsz, akkor új alaplap és új RAM is kell majd. Ha nem akarsz sokat költeni a frissítésre, akkor valami normális B450-es alaplap, meg esetleg egy R5-3600. De ha GPU limiten játszol nagy felbontásban akkor meg ott az AF jelű új R5-1600-as 32e Ft-ért.

3 Likes

Ráadásul az FX processzorok feltüntetett magszáma igazából csak feleannyi.

Annyi az amennyi a dobozra van írva, de osztott az FP frontend benne.

Igen,tudom hogy kell új alaplap és proci is. Ezért írtam hogy i5 9600k ra gondoltam. És egy gigabyte z390 aorus elite lapra,és 3600 patriot viper black cl17 ramra. Vélemény? :smiley:

Abba a deszkába már nem fog több széria menni, így jobban jársz az említett b450-el minden téren. Ráadásul a 9600K árából megvan a R5 3600 2x annyi szállal. (Illetve akár rámehetsz egy X570-es lapra ha annyit szánsz rá.)

Ha mindenképpen Intel-t szeretnél, akkor legalább az új szériát várd meg. Comet-Lake alapú i5-10600K valószínűleg ugyanoda fog érkezni árban ahol most a 9600K van, de abban legalább lesz HT és végre 6C/12T lesz.