Retro játékok

Üdv mindenkinek!

Több retro játékkal is akartam játszani ha sikerült beszerezni valahonnan de viszont win 10-en nem sikerül futtatni. Valakinek van valami ötlete rá, hogy hogyan futtassam?

Attól függ, hogy mennyire retro. Ha régi DOS-os játékokkal akarsz játszani, akkor DosBox ilyenkor a megoldás.

WIn95/Win 98 -ra lettek optimalizálva tudtommal vagyis azokon futna elvileg

Vbox-al xp-n próbáltam de nem sikerült és tanácstalan vagyok

Ha már vbox, próbálj mondjuk Win 9x et felrakni :smiley: (98 at például)

Hoppá bocsi hogy nem írtam ki de már megoldódott, dosbox-al sikerült

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket hogy honnan tudnám beszerezni a Diablo első részét digitális [legális] formában? Néztem Battle.net-en, gog-on, steamen, még g2a-n is (ne kövezzetek meg), de nem találtam rá.

Anno amikor Pisti és Jani vitte végig ők honnan szerezték? Tettek rá említést?

Nekem Németországban élő haverom segített. 5 €-ért vette meg lemezes formában, és lehúztam ISO-ba. Sajnos legálisan digitális formában nem kapod meg sehol :frowning:

Ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor a német Amazonon még találsz pár eredeti példányt és az Amazon partnerei általában szállítanak Magyarországra.

A Blizzardtól is megveheted az Amazonon keresztül egy vagyonért.

Mindkét linken találsz új és használt példányokat is. Egy CD olvasó párszáz forintos tétel ma már, szerintem még egy külső DVD író se kerül többe 2-3 ezer forintnál. Vagy rendelhetsz azt is az Amazonról :smiley:

Sajnos csak lemezes formában kapod meg bárhol is nézed (pl.: Amazon)

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :slight_smile:
Akkor leteszek arról hogy digitálisan szerezzem be…