RGB csatlakozó

Sziasztok!

Adott egy Asus Prime Z390-A alaplap, amin van 2db 12v 4 pines rgb csatlakozó. A Lian Li AL120-as ventilátor rgb hub-nak 3pines kellene, abból is 2. Rengeteg videót megnéztem illetve böngésztem, hogy van-e 12v 4pinről 5v 3pin-es átalakító, de nem találtam.
Van esetleg valami tippetek?

Köszi a válaszokat.

Szia!

Ez pont az :slight_smile:

Tökéletességet ne várj RGB → ARGB átalakítóknál, de működni fog. (van egy ilyen itthon és dolgozik rendesen)

Ha ehhez csatlakoztatok még egy 5v 3pines elosztót úgy működni fog? Ezen csak egy van ha jól értelmezem.

Sajnos nem írja a dokumentáció sehol sem a terhelhetőséget.

Miért kell egyébként az ARGB átalakító? Ahogy nézem, az AL120 csomaghoz vezérlő is jár, USB-s csatlakozással és szoftverrel.

1 kedvelés

A vezérlőből jön egy 3 pines rgb kábel.

Így néz ki a vezérlőd ugye? Van neki SATA tápja, alaplapi USB csatija, PWM-es ventilátor “jeladója”, ill. ARGB csatija. Ha az ARGB csatit nem dugod sehova, akkor a programmal nem csinál semmit a cucc?
(nem az Asus Aura-val, hanem a Lian Li progival)

Igen, a lian li sowftware-rel nem csinál semmit mert nincs rákötve gondolom azért, egyébként nem ilyen a hub. AL120-
ha youtubeon megnézed amikor kibontja látszik.

Nekem olyannak tűnik. Mindegy végülis, ha nem startol az ARGB csati miatt, akkor próbálkozz meg a DeepCool cuccossal amit linkeltem és tegyél rá Y ARGB elosztót. (fura, hogy van USB kapcsolat, meg delej és még kell neki az alaplapi ARGB csati is…)

Bocsi, tényleg olyan :smiley:

1 kedvelés