TheVR Fórum

RGB és alaplap probléma

Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék felétek hogy, van egy FSP-s CMT520-as gép házam amiben egy ROG STRIX Z370-H gaming alaplap van, alapból van 4 venti ami rgb-s és egy FSP box ami kezeli a ventik világítását ez egy másfél évig működött(azaz a gombbal tudtam váltani hdd ledek normálisan működtek) is de most a ventik csak egy színben világítanak a hdd led ugye két színje van egy piros ami villog(írás/teljesítmény függvényében) és egy kék bekapcsolt állapotban “breathing” alvóban villog a kék most csak alvóban villog ha lenyomom a “led” gombot akkor váltania kellene de most csak lekapcsolja kék hdd felvillan (ha hosszan nyomom kék folyamatosan világít venti ledek “kikapcsolnak”).Egy hete kb. betettem egy új hdd-t másik meghibásodása miatt de a másik mint nem fontos merevlemezt bennhagytam így a fontos dolgok az újon vannak, nem hinném hogy, ez okozta de más változás nem volt.Se kábelezés se más hardver csere. Az alaplapon külön RGB header nincs sajnos.
A mai nap kihúztam az alaplapból a hdd ledet, pled(system led),pwrsw(power),speaker,reset (ja persze ez már a megvásárolás és összeszerelés óta nem működik ),és másik pled ami igazából a FSP boxba megy, majd vissza ugyan úgy és míg nem nyomtam meg a led gombot addig jó volt.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Mit tehetek, hogy működésre hozzam ?
Egyéb ötleteket és okításokat várok/elfogadok.
Köszi:
Laci
UI.: néhány képet is csatolok.

Most:

https://gifyu.com/image/lVIJ

Mikor jó volt:

és egyéb színekbe nem tudok több képet felrakni és ezzel végig spamelni se szeretném
alaplap bekötési rajza:

A problémát megoldottam a topic zárható/törölhető!
@lengyelb :lock:
ui: Remélem nem probléma lengyelb_old.