RGB Pislákolás

Sziasztok

Bekerült a gépembe egy új rendszerhűtő (be quiet Light wings 3db) és azóta elő jött egy hiba.

1 pillanatra elkezd pislákolni a led vagy teljesen eltűnik és utána egyből visszajön.
Teljesen random időbe jön elő terhelés nem befolyásolja.

Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót ?

Szia!

Egy vagy három? Mire van kötve az ARGB csati? Sorba van fűzve? Egy LED pislákol vagy mind a 18db/venti? Kicsit részletezd légyszi, mert így annyit tudunk, hogy bq! ventid van és villog, slussz.

1 kedvelés

Nem en raktam bele igy csak annyit tudok mondani hogy 3db venti ehhez jart egy vezerlo is.
2 db a vezerlobe van bekotve egy 1db meg az alaplapra mert a kabele nem ert el a vezerloig.

Plusz erdekesseg ha hagyom hogy a gep minden szinben vilagitson akkor minden kihagy 1 pillanatra de ha beallitom hogy azonos szinben vilagitson minden akkor csak a ramok pislakolnak.

1 kedvelés

Az csak elosztó, nem vezérlő. Milyen alaplap van a gépben?

Msi z590 gaming force

A BIOS a legfrissebb? 7D06vA7

Ha nem akkor célszerű lenne frissíteni.

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-Z590-GAMING-FORCE/support

igen most lett frissítve.

Ha a RAM-jaid is villognak, vélhetően a MSI Mytic Light-al lesz gond, amivel nem nagyon tudsz mit csinálni. Én az egyik gépünkbe tettem egy darab bq! Light Wings ventit, Asus alaplapra kötve (Asus Aura progival), ott nincs semmi gond.

Ha csak a ventilátorokkal lenne a baj, akkor azt mondanám, hogy küld őket vissza, de így, hogy említetted a RAM-okat is már nem biztos.

A tápegység jó minőségű? Milyen típusú és melyik modell?

1 kedvelés

Corsair hx 1000w Platina

De valószínű programmal lesz valami.
Most csak pirosan világít fixen és így nem villog :slight_smile:

Az ARGB vezérlő hova van bekötve, honnan kapja a delejt?

2 kedvelés

Ha az elosztóból egyet kiszedsz, akkor mi történik? Ha nincs külön tápja, lehet nem bírja el rendesen az az egy csati. Ugye ezeknek is van egy max áramerősség ami ajánlott.

Egy alapbol ki van huzva es az alaplapra van rakotve mert a kebele nem.ert el odaig.
Ket venti es a videokartya tarto van bedugva.
Esetleg ha a tartot kihuzom ?

Ohh van egy VGA tartó is ami ARGB-s? Akkor próbáld meg kiiktatni a világítását, hátha az szórakozik.

1 kedvelés

Ugyan ugy pislakol egyet :confused:

És ha kiiktatod az RGB elosztót, csak szimplán ventit raksz rá?

Most atraktam egy szinre hogy semmit ne csinaljon igy pl nem pislakol

Két tanácsot tudok csak adni:

1. Vidd el a ventit haverhoz, akinek van más márkájú alaplapja és próbáljátok ki, hogy ott mit csinál. Ha “pislákol” akkor rossz a venti.

2. Ugyanez, csak ha NEM “pislákol” nála, akkor a Te alaplapoddal van baj.

Volt ehhez a laphoz más venti is rakva egyikkel se volt semmi gond.
Most leváltottam a mystic lightot hátha lesz valami.