Rift mikrofon "változó" minőség

Sziasztok!

Furcsa dologba ütköztem a rifttel, amire egyelőre nem jövök rá, hogy mi lehet a gond.
Ha a rift beépített mikrofonját használom élőben mondjuk teamspeak-kel, vagy windowsban beállítom a mikrofon figyelést (visszahallom magam) akkor tiszta gány a minőség, mintha doboz lenne a fejemen és úgy beszélnék.
Windowsban a javítások fülön a zajcsökkentés okoz ilyen gondot, viszont a rift mikrofonjánál nincs ilyenre lehetőség.
Viszont ha OBS-sel veszek fel, teljesen tökéletes a hangzás.
Ez mitől lehet?
Előre is köszi az ötleteket.

Hmm… és másik mikrofonnal ki tudod próbálni? Ha akad akkor USB-s lenne a legjobb. Vannak gondok a Rift mikrofonokkal de ha OBS-ben tiszta akkor valami szoftveres probléma lesz. Esetleg a Rift újra telepítése segíthet.

Van másik mikrofonom, de az xlr csatlakozós és sima jack-en megy a gépbe egy keverőerősítőn keresztül, azzal nincs gond.
Ha lesz humorom, majd újratelepítem hátha…
Köszi :slight_smile:

Azóta kiderült, hogy valószínűleg nem szoftveres a gond.
Ha leveszem a fejemről a riftet és direkbe a mikrofonba beszélek (a headset bal alsó részén helyezkedik el) tökéletesen gyönyörű a hangminőség, de amint felveszem dobozhangú lesz az egész… nem értem mi lehet a baj :confused:

Hmm… én úgy figyeltem meg mintha a jobb oldalon lenne de akkor lehet h tévedtem.
Úgy próbáltad levett állapotban, hogy az érzékelőt letakartad tehát a Rift úgy tudta, hogy a fejeden van?
Még lehet, hogy akkor változik meg valami amikor kihúzod a pántot. Azt is próbáld ki.

Mindenhogyan próbáltam, csak akkor jó a minőség, ha nincs rajtam. Ha kihúzom a pántot és letakarom az érzékelőt úgy is jó a minőség.

Szerintem vagy a miki orientációja nem jó, vagy felveszi a fejemről a headset a rezgéseket, csak kicsit idegesítő, hogy full orrhang az egész és kb full középtartományban szól a hang, ha a fejemen van.

Érdekes. Akkor még azt próbáld meg, hogy felveszed a fejedre és másvalaki beszél bele a mikrofonba melletted.

Holnap letesztelem, asszony éjjeles, meg én is mindjárt indulok melózni.
De van egy olyan érzésem, hogy úgy is jó lesz.
Bár nagyon nem görcsölök rajta, ha nem oldódik meg, haverok úgysem VR-oznak, max forestben multizunk együtt crossplatform, meg amúgyis ők hallgatják a dobozhangom, nem én…:rofl: