Római korban játszódó könyv/ könyvek?

Olyan könyv ajánlásokat kérnék melyek a római korral kapcsolatosak?

A tartalmukat tekintve nem olyan, hogy bemutatják mi, hogy ment és lényegében ilyen history channel szintű dolog, hanem mint egy Aranyber vagy Egri csillagok, esetleg Trónok harca szintű. Kalandregény mely szerteágaz abirodalmon izgalmas és szórakoztató.

Lehetőség szerint valóságos alapokon de az izgalmas misztikumra épülő dolgok is beleférnek.

Ajánlom Henryk Sienkiewicz: Quo vadis című regényét, a világirodalom egyik legszebb alkotása.
Móra Ferenc Aranykoporsója is jó.
Robert Graves, Én Claudius című könyve is nagyszerű, önéletrajzi stílusban megírt korrajz a császári udvar intrikáiról.
Mika Waltarinak vannak ezenkívűl jó történelmi regényei ebből és egyéb korokból.

Nekem most hirtelen csak egy konyv jut eszembe, amit olvastam es romai korban jatszodott.
Az a Ben Hur. Ha lattad a Charlton Heston-os filmet, akkor nagyjabol kepben lehetsz vele, de mindenkepp ajanlom, olvastatja magat nagyon :slight_smile:

Én amiket nagyon tudok ajánlani és olvastam is őket azok Colleen McCullough Róma sorozata:
Róma első embere
Fűkoszorú
Fortuna kegyeltjei
Caesar asszonyai
Caesar háborúi
Az októberi ló
Antonius és Kleopátra
Ez a Római történelmi regény folyam a köztársaság utolsó éveit mutatja be Sulla diktatúrájától egészen Augustus hatalomra jutásáig. A kor szinte össze jelentősebb Római személye megjelenik a könyvekben tele intrikával, politikai harcokkal, polgárháborúkkal, Spartacus felkelése is jelentős szerepet kap. A könyvek főszereplője pedig Caius Julius Caesar.

A másik Római korban játszódó könyvek amiket nagyon szeretek az Robert Graves regényei:
Én, Claudius
Claudius, az Isten
Ez a két regény már a Római kori császárság éveibe enged betekintést. Claudius szemszögéből akit kezdetben mindenki csak egy ostoba balféknek tekint Rómában de ő az egyetlen aki mindenkit túl él és végül Császár lesz belőle Róma negyedik uralkodója.

Még amit érdemes elolvasni és én közvetlenül a Graves regények után olvastam az Mika Waltari Az emberiség ellenségei könyv volt ami már a hírhedt Néró császár uralkodásának az éveiben játszódik. A történet egy Római polgár szemszögéből mutatja be Rómának ezt a viharos korszakát. Egy elég terjedelmes regény közel 900 oldalas.

Amiket még külön ajánlok:
Kosztolányi Dezső: Néró
Allan Massie: Tiberius
Allan Massie: Néró örökösei
Massienek van még jó néhány Római korral foglakozó könyve de azokat nem olvastam.

Viszont amit még megemlítek az Simon Scarrow Légiós regényei. Amik főleg kaland regények. A sas árnyékában ezt olvastam sajnos a többi regényét nem.
A sas hódítása
A sas és a farkasok
A sas vadászata
A sas prédája
És van még vagy egy tucat regénye ebben a sorozatban. A történet Cato és Macró legionáriusok története. Akik bejárják a birodalom szinte összes hadszíntérét Britanniától Egyiptomig egészen Szíriáig.

Jahhh és amit még ajánlok az egy képregény amit a fumaxnál meg is lehet vásárolni. A Murena sorozat első kötete A bíbor és arany. Claudius császár uralkodásának utolsó heteiben játszódik ahol egy asszony mindent elkövet hogy fia trónra kerüljön. Egy nagyszerű képregény. Remélem a sorozat többi részét is kiadják majd.

Köszi mindenkinek, nem számítottam ennyi ajánlatra. Utána nézek mindegyiknek. Mégegyszer köszi! :smiley: