TheVR Fórum

Rossz teljesítmény

Sziasztok!
Azzal a problémával küzdök, hogy vettem 2 éve egy laptopot és a barátom is, egyetlen különbség az, hogy az én videokártyám jobb, de neki sokkal jobban fut minden.
CPU: AMD Ryzen 7 3750H with
Videokártya: AMD Radeon™ Rx Vega 10 Graphics
Nvidia Geforce GTX 1660 Ti
( a barátomé Nvidia Geforce GTX 1650)
Most vettem bele ssd-t : Samsung SSD Evo 1 TB , de ez sem segített sokat a kevés fps- en
Ram: 8 GB
Bármilyen játék, sokkal jobban fut neki ( nem szokott laggolni )és én elég sokszor vagyok 60 fps alatt, főleg open world játékokban. A gépen is ugyan azok a beállítások vannak.
Mi lehet az oka ennek?
Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Kevés a 8 giga ram, erdemes 2x8-as kitben gondolkozni.

3 Likes

Ugyanolyan beállításokon is játszotok? Ha ő low beállításokkal nyomja, te pedig high-on az sokat számít.

1 Like

Igen, ugyan azok a beállitások.

Oh, csak azt nem érteb a baratámnak miért megy tökéletesen? Ha neki is csak 8gb ram van.

A gép pontos típusát miért kell elfelejteni mindig?

A RAM-ot mindenképpen érdemes dual channelre bővíteni, esetedben a legegyszerűbb megoldás egy ugyan olyat venni, mint amilyen benne van.

Valamint takarítás és a gyári beszáradt paszta lecserélése egy jó minőségűre, pl noctua nt-h2, vagy mx-4 is jó, de annak picit rosszabb a teljesítménye. Ha esetleg olyan szerelőhöz viszed, aki tudja, hogy mi az a TGC, akkor mehet az is, de az 1 éves csere periódust annál feltétlen be kell tartani (egyébként is)

Azért mert lehet az ő gépe nem ment annyira tele porral még, + mivel alacsonyabb teljesítményű a GPU, ezért több hőt tud elvezetni a CPU felől.

ui.: TGC-t használni nehogy nekiállj még véletlen se magadtól mert sírás lesz a vége

3 Likes

Rendben, akkor beruházok majd mégegy 8gb ramra.
Köszönöm szépen!

A hangsúly a takarításon és a pasztacserén van.

3 Likes

Pont tegnap lett kitakaritva, akkor figyelek a pasztacserére.

A laptopok pontos típusát még mindig nem tudtuk sajnos meg, abból még lehet hogy lehetne valami okosságot következtetni. (Például lehet hogy nem csak a videókártya más a két gépben)
A 2x8 giga ram pedig annyira fontos hogy nagyon - ugyan ezzel volt problémám, és ég és föld a különbség - persze megértettem, hogy mind a két gépben 1x8 van

1 Like

+1 ellenőrizni, hogy egyáltalán az nvidia gpu-n fut-e az addot játék (ez egyszerűen megtehető a feladatkezelőben is)

2 Likes

Illetve az is lényesges lehet hogy mindkét gépen van-e geforce experience.

2 Likes

A laptop típusa: Asus Tuf Gaming FX505D
Gpu-n futnak a játékok
És van mindkettőnknek geforce experience-e

Mindkettő FX505D? (még kéne egy adag típusjelölés pl.: Asus TUF “FX505DT-AL033T”)
Mindkettőtöknek hivatalos win10-e van? BIOS mindkét gépen azonos? Mindkettőtök gépe tiszta és sallangmentes? (sofware-esen) Te nem használsz valami egyéb rendszer programot ami esetleg eszi a procit, a barátod pedig nem? (feladatkezelőben megnézhetitek)
Neki is van SSD-je? Az övé milyen és Tiéd milyen tipusú? (Samsung Evo micsoda?)

A GF Experiance-t javasoljuk (ha mondhatom mások nevében is), hogy töröljétek és csak az Nvidia drivert pakoljátok fel.

4 Likes

Elnézést a pontatlan információkért.
Nekem Asus tuf gaming fx 505DU- Al049 , barátomnak asus tuf gaming fx 505Dt-Al108
Nekem hivatalos win 10 pro m van neki is.
Rajta van amd driver frissites óta AMD Radeon software és neki is
Most letöröltem az experiencet
Használok Cc Cleanert
És ssd berakása óta rajt van Samsung Magic program is.
SSD mindkettőnknek: Samsung V-NAND ssd 860 EVO sata 6Gb/s

Nem ugyanaz a kettő.
sosem lesz egyforma

1 Like

Monitorozz hőfokokat játék közben, a HWiNFO64 egy jó, ingyenes program erre a célra, az eredményt dobd be ide, úgy hogy látszódjon minden

Erre gondoltál?

Sensors only módban kell elindítani.