Rossz videókártya

Sziasztok!
Az utóbbi nap vettem egy Gigabyte gtx 1060 6gb os kártyát oc verzióban.
Mielőtt megvettem néztem róla teszt videókat és eléggé jónak tűnt. Nekem viszont kritikán alulian teljesít és nemtudom miért pedig már mindent csiántam vele. A Strix-es 1050Ti-m jobban teljesített ha valaki tud valami magyarázatot kérem írjon!

Nvidia drivert ddu val töröld le, majd tedd vissza a régebbit.

írd le légyszíves a teljes konfigodat, alaplap proci ram táp.

Proci: i3-8100
8gb ram
Alaplap: Gigabyte B360M-DS3H
Van egy 240gb-os Kingston ssd
És 600 wattos Xilence Redwing táp.

Azt tudom mondani, amit @ujheljidani is elmondott, kis kieggel.
Töröld le az utolsó morzsáig az nvidia drivert.
Utána szedd le ezekkel a feltételekkel

Innen
https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

1 kedvelés

Azt a tápot nagyon sürgősen lecserélném, a xilence nagyon gyenge.
Az is lehet, el se bírja mar a konfigot.
Mondjuk egy CM V550, Fsp raider2 550 silver, Bitfenix formula 550 gold stb.
Eressz neki egy 3Dmarkot, akkor kiderül, ludas-e a táp is.

1 kedvelés

Kíváncsiságból csináltam egy kalkulátoros nézést, mert bogarat pakoltál a szemembe.
A CM kalkulátora nem szentírás, de kiindulási alapnak jó és “egyet ért veled”. Minimum 650 bronz plus kellene.
Kicsit túloztam az oprikaival, de valaminek enni is kell, rendes leírás nélkül :smiley: Optikai nélkül 600 a minimum. De bronzban.
Silver, gold nyilván más.

Pontosan miért is kellene egy 377W-os fogyasztáshoz 600W táp?

500W silver is bőven megteszi.

@nagykaaa újonnan vetted a kártyát?

1 kedvelés

Azért írtam, hogy nem egy szentírás. És bronz. Gondolom alapból túltervez, hátha kihagy valamit az ember. Pl a bluray 50 plusz w a kalkulátoron.

Igen újonnan vettem.

Milyen órajelen megy játékok alatt? Volt valami gond az új driverekkel hogy alacsonyabb frekvenciára lockolt bizonyos kártyákat. MSI Afterburnerrel meg tudod nézni. Ha ez a gond, akkor egy régebbi driver feltelepítése megoldhatja.

Pontosan ugyanezt akartam írni :slight_smile: A legfrissebb MSI Afterburnert innen lehet letölteni. Egyébként GTX 1050Ti-GTX 1060 cserénél tök felesleges DDU-t használni, a Windows 10 nagyon szépen fel fogja telepíteni ugyanazt a meghajtót, ami előtte is fent volt. DDU-t akkor érdemes legfeljebb használni, ha GeForce-ról Radeonra vált valaki vagy fordítva.

A másik pedig az, hogy ez a gép soha az életben nem fog 377W-ot fogyasztani (még a konnektorból felvenni sem), ezeket a Cooler Master-féle kalkulátorokat el lehetne felejteni már végre. 400W-ot egy RTX 2080Ti-vel szerelt gép eszik egy 9700K-val.

Rendben a driveres dolgot mindenképp kipróbálom amint hazaértem!

Letöröltem a drivert majd az Nvidia oldalán visszaraktam. De most azt irja hogy nem kompatibilis és hogy nem tölthető le.

Képet tudsz küldeni?

Most megoldottam egy barátom segítségével. köszönöm a sok segítséget!

A hűtőnél nem jelöltél mennyiséget! Még úgy is belefér gondolom az 500-ba.