Router vásárlás 2022

Sziasztok! Routert szeretnék venni viszont ötletem sincs milyen legyen.

Amit tudni kell a házról:
-100m² Vasbeton illetve téglából épült
-50-50m² a földszint és fölötte az emelet
-router a lépcsőforduló alatt lenne ami a ház közepe a földszinten (nyílván :D)

Amit szeretnék:
-3 hálószobába+nappaliba megy összesen 5utp de mivel 1 szobában biztos nem lesz használva a másodikban meg csak ritkán így elég 4 port
-tudjon 2,4 és 5 GHz-t
-illetve mindenhova elugározzon, ha egy maga nem tudna akkor mit érdemes csinálni?
-máshol tp link archer van használva így előny lenne ha az lenne (de ha van jobb is ár-érték arányban akkor bármit szívesen meghallgatok)
-30.000ft-ig bezárólag.

Ezek így lehetségesek?

image (1)

Előre is köszönöm a segítséget, Pacsi Levi

2 Likes

Kipróbálásnak egy ilyet javasolnék.

Nekem egy régebbi típus van ebből a szériából.
68m2 panellakásban, ahol minden fal beton, szépen adja a jelet.
Nem a lakás közepén van és nem papírpanel, hanem a vastagbetonos-kavicsos, ahol nem akarsz képet felfúrni.

1. emeleten van és még a lépcsőházi bejáratnál elkapja a jelet a teló. (nem emelem ki, csak az 1. miatt bekezdésnek dobja -.-)

Biztos a tuti, online rendeld, így 14 napon belül indoklás nélkül visszaküldheted, ha nem válna be.

5 Likes

Höhh, kulákok, emelet meg minden… én meg itt vagy a földtől 1 méterre max… :rofl:

2 Likes

De ha az asszony talál egy szép képet, akkor talált egy szép képet… :smile:

1 Like

Köszi! Ha nem lesz más ötlet vagy ezredes aki mond valami mást akkor ez lesz, ha meg működik akkor visszaküldöm 14napon belül. Ez hamarosan kiderül.

1 Like

Szerintem ne. Vagy akkor is vegyél ugyanilyet. :smiley:

@ezredes84 úr, egy ámen-t kérhetnénk?

1 Like

Újonnan vásárolt router-nél én már wifi6-osat néznék. Nekem otthon ennek a kisebb verziója az ax20 van, ami érthetetlen módon egy 10-essel drágább most mint anno, viszont ez a ax53-as “csak 10% -al” lett kb drágább. Barátoméknak is az ax20-at ajánlottam, nincs rossz tapasztalat vele. Előtte archer széria volt egyébként nálam, az most AP-ként van kötve, szerintem az ax-nek a jelerőssége is jobb mint az előbbinek.

1 Like

Jóvanna siettem :joy:

Lehet wifi6 - bár én nem ragasztkodok hozzá -, igazából a wifinél mindig “pudingpróbájaazevés”, mert annyi dolog befolyásolja hogy leírni egyszerűbb, hogy mi nem…
Ami viszont hasznos tanács lehet: nem kötelező 1 eszközben (akár routerben) gondolkodni. Mert, ha már elvittél utp-t a szobákba, akár valamelyikre egy + routert AP üzemmódban akár rá is akaszthatsz.
Nyilván minél több az eszköz, annál több a hibalehetőség, és az újraindítás esélye, de hogy 1 vagy 2 router van fent, az nem jelent komoly problémát.
Találsz 30 körül (jó, lehet picit több, ahogy hintázik drága forintunk) 2 db 4 antennás 2,4 + 5 GHz-es routert is.
Szóval ámen.

3 Likes

Köszi! :slight_smile:

3 Likes

Köszi a hasznos infót! Még nem zárom le a topicot ha nembaj, hamarosan akkor visszajelzek.

Köszönöm a segítséget mindenkitől!

3 Likes