RTX 2070 vs 1070 Ti?

Sziasztok!

Videokártya cserén ügyködöm, de megakadtam és a segítségeteket szeretném kérni.
Alapvetően egy GTX 1070 Ti-ben gondolkozom, de felvetődött bennem az RTX 2070 is mint opció.

Van annyira már kiforrott az új széria, hogy érdemesebb lenne azt választani hosszútávra gondolkodva?
Ha esetleg nem, akkor a 1070 Ti esetén van számottevő különbség az egyes “alpéldányok” között?
pl. ARMOR, WINDFORCE, GAMING - árban az első lenne a legjobb

Köszi szépen előre is a segítséget.

1080p-re 1070Ti-nak több értelme van, szerintem 1440p-ben is.

Hosszú távra gondolva érdemes az újabb szériát venni, leginkább azért mert a drivereket már arra optimalizálják, van hogy a régebbi szériánál még gondokat is okoz egy-egy újabb driver.

Igen, ilyen szempontból az tényleg jobb döntés

Ha anyagilag belefér, akkor 2070 szerintem is. Teljesítményben nem akkora ugrás, de a támogatottság valóban fontos, illetve vannak azért “fícsörök” a 20xx szériában, ami ha ma még nem is kiforrott vagy használható, de jelenthet jópofa dolgokat hosszabb távon.

Ha 1070 ti lesz, szerintem bőven oké az Armor egyébként. Én 3 ventis Inno3d-t vettem mert ez volt a legolcsóbb kb. (és azért jóval kisebb név az Inno mint az MSI), és teljesen rendben van, remek a hűtése, masszív a build, teljesen korrekt az anyaghasználat, úgyhogy szerintem egy MSI-nél sem lehet rosszabb a helyzet és az Armorok elég jók szoktak lenni. Némi alapórajelben és az egyéni hűtés megoldásában lehetnek alapvetően különbségek, de semmi olyan ami indokolhat 10-20-30-40.000 Ft-os különbségeket véleményem szerint.

Köszi szépen a visszajelzéseket.
A 2070-hez az 500-as tápom viszont kevés lesz ha jól látom… :frowning:

Attól függ,hogy milyen tápról van szó. Ha az az 500w-os táp minőségi ,akkor bőven elégnek kell lennie hozzá. :slight_smile:

Egy FSP HYPER S 500W-asom van.

Szia, a táp bőven elfogja bírni!

Azért nem a legjobb táp. A gpu nem egy ryzen 3-mal fog működni, (persze nem biztos).+ram+tárhely. Inkább 650w-ra mennék rá.

A hatékonyság nem azt jelenti hogy a teljesítményének annyi százalékát tudja leadni, hanem hogy az a teljesítmény, amit ráírnak, annyi százaléka annak akit felvesz a falból. Stabil 90%-os 500W-os táp 556W-ot vesz fel a falból kb

Elégtem. Oké. :man_facepalming: De az 500w akkor is necces. :smile:
(köszi hogy szóltál, kivettem azt a részt. :sweat_smile: )

Nem gond :smile:
Tűrhető a nyelvtan óra :smiley:

@emy182 a konfigod többi részét le tudnád írni? Könnyebb lenne számolni. :smile:

Az RTX 2070 emlékeim szerint kevesebbet fogyaszt, mint a GTX 1070 Ti egy kicsivel, szerintem teljesen rendben lesz az a táp.

Nvidia oldal szerint 550 w az ajánlott. Valószínű elég lenne az 500w-os táp. De az biztos eléggé a határ… Én is vennék új tápot.

szerk.: nem is az a kérdés, hogy elég-e vagy sem. Egyszerűen hosszabb távon nem jó a tápnak, ha ebben a “hatásfok” tartományban kell dolgozzon. Biztos nem lesz pontos amit most írok, de nekem olyan 50-70% körüli terhelés rémlik, ami optimális a tápnak és ahol jól érzi magát, amikor a leghatékonyabb.

Ez erősen függ a táptól, mindegyikhez más hatásfok görbe tartozik. Én egy 400W-os Pure Power 10-zel simán működtettem egy Ryzen 5 2600 + GTX 1070 FTW konfigot, még csak feljebb sem kapcsolt benne a venti. Ebből és a különböző megbízható tech oldalak által közölt fogyasztási mérésekből kiindulva írtam, hogy az az 500W-os FSP táp ki kell, hogy szolgálja a gépet.

Sziasztok!

• Gigabyte GA-Z270-HD3P
  • i7 7700K
  • 16GB RAM
  • 1SSD+2HDD
  • meg egy GTX 670, amit cserélnék

Sima ügy.

Szigorúan véve elég kellene legyen… De én rámennék egy nagyobb tápra. A Hydro-t szerintem minimum egy 10k-ért el is tudod adni ha úgy alakulna. De tehetsz egy próbát új táp nélkül is. ÉN nem használnám sokáig ezzel a táppal, de ez lehet az én hülye berögződésem és túlaggódásom miatt lenne… :slight_smile: Szerintem sokkal többet nem fogyaszt a 2070 sem mint egy 670… Ha jelenleg nincs probléma, kevés az esély, hogy lenne ezután.