RTX 2070 vs 1070 Ti?

Köszi szépen mindenkinek. Ezek alapján a táp még megbírhatja az ekét a 2070 alatt.
A hosszútávra berendezkedés miatt rápróbálok a 2070-re.
Az “alfajok” közül meg majd méret és ár alapján döntök mert nem túl nagy a házam.
bár a GTX 670 sem kicsi :slight_smile:

A ventik száma kapcsán tapasztalata/javaslata van valakinek?
Aero - 1x , Armor 2x, Windforce 3x
Árban megegyeznek és most még “ajándék” BF5-öt is adnak hozzájuk, ahogy nézem :stuck_out_tongue:

2 vagy 3 ventiset vegyél. (inkább 3)

Az egy ventis Aero egy blower hűtő. Ami alapvetően hangosabb társainál, általában magasabb hőfokkal jár mivel nem valami hatékony sok szempontból ez a hűtés, és emiatt általában valamelyest alacsonyabb órajellek érkezhetnek. Viszont egy kritikán aluli szellőzéssel/légmozgással rendelkező házban még mindig jobb vagy praktikusabb tud lenni. Cserébe talán olcsóbb is sok esetben. Ha egy aránylag normális légáramlással bíró házad van, akkor 2-3 ventis a jobb.

2 ventis is jó, attól függ, hogy milyen. Jó, ha leírod.
Amúgy a Gtx 670 tuti hogy többet fogyaszt, mint a 2070. Szerintem sokkal.
6-os széria híresen sokat fogyasztott.

Ezeket néztem:
3 ventisből: GIGABYTE Geforce RTX 2070 Windforce 8GB (N2070WF3-8GC)
2 ventisből: MSI GeForce RTX 2070 Armor 8GB (GEFORCE RTX 2070 ARMOR 8G)

Ahogy nézem az Armor méretben jóval nagyobb

Nekem 1070ti gamingx van msi ből, nagyon jól össze van rakva, az armorban sem fogsz csalódni. gigabyte pedig @Xeno kedvence, meg tudom érteni, miért. :slight_smile: Amelyik jobban tetszik azt válaszd. A 3 ventis valamivel hűvösebb lesz.
Igen, nagyobb. (msi:309 x 155 x 50 mm giga:L=280.35 W=116.45 H=40.24 mm )

A gigabyte-on 3 venti van, az Msi-n jóval nagyobb a 2 venti. Nem rossz az armor se, de a gaming szebb, és jobb. Semmi baj nincs az msi -vel, mielőtt valaki elkezdené fikázni.
Nekem Gaming 970 van Msi-ből, dobtam rá még +400mhz memory clock -ot, és még +130mhz core clockot, és még 3Dmark alatt sem ment 64°C fölé.
De amúgy amit @ujheljidani írt az is igaz, nincsenek rossz tapasztalatok az Msi vel.

Nekem az Aorus 1080Ti Xtreme úgy 7°-10°C-vel megy alacsonyabb hőfokon elég erős OC-vel mint haver Asus Strix 1080Ti-je stock beállításon. (az Aorus-nak amúgy is 150%-os a power limit-je :slight_smile: )

De MSI, EVGA vagy Gigabyte mind jó választás. Asus kicsit túlárazott a jelenlegi hype train miatt, minőségben viszont nincs épp ott ahova mindenki képzeli.

Pontosan. off: muszáj belinkelnem. haver rámírt hogy ez a pc megéri-e:link namost. kíváncsi voltam, hogy mennyibe fájna nekem, ha én válogatnám össze ugyanezeket az alkatrészeket. 180ezer(!!) forinttal olcsóbban jöttem ki. wtf (igen, unatkoztam) Na. ezen felbuzdulva, megpróbáltam a keretet lejjebb szűkíteni, és össze akartam állítani azonos/hasonló teljesítményt, max. 500k-ból. sikerült.
ez úgy kapcsolódik ide, hogy az Asus termékek dobták meg az árat legjobban. Így spóroltam meg durván 400ezret. :smile: (még mindig nem tudok fogalmazni. :man_facepalming:)
off vége

Nagyon sok S340-es ház maradhatott a nyakukon :smile: már 2017 végén is az S340 Elite volt az aktuális modell mostanra meg ugye az új szériák is befutottak…

Nekem is úgy szintén egy Inno3d Gtx 1070Ti X4 van teljesen rendben van hogy pl nem Msi,Gigabyte, EVGA :slight_smile:

Még egy kérdés: a Gaming és a Windforce verziók között amúgy mi a konkrét különbség tudásban - ha van?
Vagy csak kinézetben mások?
LINK

Kinézezben mások, a sima Gaming -en 2 ventillátor van, a Trio-n 3. A windforce -on attól függ, hogy 2X, vagy 3X.
Szerintem az Msi sokkal szebb, de ez szubjektív. Mindkettő teljesen jó, mindkettő nagyon jól hűt, amelyik jobban tetszik. :smiley:

Nyilván, de aztán ha csak nem vertikálisan rakod be egy riserrel, akkor legjobb esetben max az élét, meg a backplatet látod belőle, na feltéve ha ablakos / üvesges a ház oldala és nem a monitort bámulod éppen…