RTX 2080 Ti vs RTX 3060 Ti

Sziasztok
Az a helyzet, hogy van itthon most két szépséges videokártyám amiből csak egyet szeretnek használni. A cél csak is 1440p gaming lenne. A két kártya közül nem tudom melyiket célszerűbb megtartani.

Az egyik egy picivel több mint egy éves és kiválóan működő:
ZOTAC GeForce RTX 2080 Ti AMP 11GB GDDR6 352bit
A második pedig egy:
MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X 8GB LHR

Néztem teszteket, többet is de nem volt olyan nagy a különbség mint azt vártam. 1440p-ben általában mindig egy kicsivel vezetett a 2080 Ti.
A kérdésem az lenne hogy meg egy évig legalább melyik a jobb választás ha csak játék a cél? Csak is 1440p és minden fele játék.
A válaszokat előre is köszönöm.

Az erősebbet.
Lehet, hogy nem láttál nagy eltéréseket, de a 2080ti jócskán seggencsapja a 3060ti-t.
Én az utóbbitól válnék meg.

up
a cél mindegy (1440). Kakaó legyen minél több.

3 Likes

Tekintve hogy mindkettő megfelel számodra, én azt adnám el, amelyik jelenleg az irreálisabban magas áron megy. Ergo annyi “profitot” szednék ki belőle amennyit csak lehet, aztán kis szerencsével egy év múlva az árából egy komplett konfigot veszel…

6 Likes

A 2080 Ti-t inkább a 3070 kategóriája, viszont attól annyira nem sokkal van elmaradva a 60 Ti sem. Ha neked nem szembetűnő ez a különbség játékok terén, akkor add el amelyikért több jön be. Jelenleg sajnos az MH/s áraz, ami itt magasabb a 2080 Ti-nál, mivel a 60 Ti LHR.

1 Like

Köszönöm a gyors segítséget. Szép napot