RTX 3070/i5 10600k bottleneck

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy TUF RTX 3070-et. Nézegettem előtte teszteket YT-on,és meggyőző teljesítményt hozott a procimmal,i5 10600k.

Viszont nálam nem produkálja azt,amit láttam videókban. 32gb 3200mhz van mellettük,SSD-ről fut minden. Például ami nagyon feltűnő,hogy videóban néztem,hogy Warzone közben 1440p-n az illető 110-120 fps-el vígan elvan, míg én 1080p-n 80-90 en stagnalok,és a GPU kihasználtsága 90% fölött van.Azt is néztem bottleneck kalkulátor oldalon,hogy 1440p-n kisebb a limit azaz a bottleneck valamiért,ott 3%,míg 1080-on 15-20%korul írnak.
Most gondolkodom,hogy 2k-s monitorba lenne érdemesebb beruházni,vagy egy i7 10700k-ba. 10700k-t írják az Intelek közül legjobbnak 3070 mellé.

Hátha valakinek van ötlete,számomra anomália egyelőre. Köszönöm!

Szia!

Jelenleg 2K-s monitorod van. 1920x1080=2K/FullHD (3840x2160=4K/UHD)

A videóban látottak és te setup-od között sok különbség lehet: proci, alaplap, SSD, RAM időzítés, op.rendszer és sok más.

Játéka válogatja, hogy mennyire processzorigényes:

Jogos,2k alatt 1440p-t értettem. De a videóban amit linkeltél 1080-on is szépen kihajtja a 3090-et az i5 is…nem értem nálam mi lehet akkor. Rog stix z490-g lapom van,Kingston ram 32gb 3200 mhz LC16, SAMSUNG Evo M2 SSD, Windows 10 64bit,és úgye a 10600k. A 3070 előtt 1060 6gb volt a gépben,és hát azt kell,hogy mondjam majdhogynem hozta azt az fps-t amit a 3070.
Köszi a választ!

A kártyacsere után volt driver újrahúzva? Ddu, stb

1 Like

Igen ,DDU val töröltem mindent,és újra teljesen. Ez volt az első lépés.

Amit lattal videot, ott is 10600k-val warzoneozott az illeto? Mert a warzone igencsak cpu igenyes jatek. Amikor 10900k-rol valtottam 5900x-re (+2mag/4szal) mar az erezheto kulonbseget hozott ugyanazzal a kartyaval.

1 Like

Memória 2x16 GB-os? Fel van húzva 3200-ra? Ha 4x8 van akkor ugrik a dual channel ami visszafogja az egészet. Gondolom új konfig. Táp és SSD milyen?

1 Like

4x8 GB a ram,és xmp-be van kapcsolva. Viszont most,hogy írtad,nézem a CPU-Z vel,és Dual channelt ír,amit nem értek,elvileg Quad-ot kellene írnia:O

image

De az alaplapod hiába 4 slotos, nem támogatja a quadot. Én eladnám és vennék 2x16-ot. Sokszor jártam úgy, hogy dualt írt de nem úgy ment,lassú volt. ssd és táp milyen?

2 Likes

Ilyet még nem láttam de még csak nem is hallottam ilyet. Milyen alaplappal, modulokkal történt ilyen?

Online multiplayer játékokban pontosan mérni gyakorlatilag lehetetlen, a beépített benchmarkokat lehet futtatni esetleg, de in game akkora variáció van, az éppen a mapon lévő játékosok és események véletlenszerűsége miatt, hogy simán van ekkora variáció.

Ha kompetitíven játszol, keress olyan beállítást ahol megvan a monitorod által biztosított max fps, és kb ennyi.

2 Likes

Egy MSI és gigabyte z390-el jártam így. Pedig elvileg nem kellett volna de nem dualban mentek. Belement a 2x kit és begyorsult.
A ramok kingstone voltak.

1 Like

Nagyon furcsa, latest bios volt mindkettőn? Nem voltak hibásak a lapok? 4-es szett volt, vagy 2 darab 2-es?

Egy négyes szett és kettő kettes szett. Volt beszélgetés msi supportal is. Azt írták, hogy előfordulhat ilyen bizonyos ramokkal. Valahogy lekorlátozza. Azt nem tudom Z490-el is lehet-e ilyen. Ja és legfrisebb bios volt.

2 Likes

Mindig tanul az ember :smiley:

Most nézem,hogy van BIOS frissítés is. Megcsinálom a frissítést,újra konfigurálok mindent ,aztán meglátjuk mire jutok. Egyébként a z490-nél elvileg dualba megy így is,hogy egyforma 8-as ramok vannak mind 4 slotban.
image

Csak és kizárólag dual-ban fognak menni, akár 2, akár 4 darab. Quad channel-t nem nagyon támogatnak csak a szerver procik.

BIOS-t is frissítsd, meg én egy teljesen friss win-t is feldobnék. Microsoft oldal, MMCTool-al, licenszel, etc.
Ill. @Zsolti86 kérdéseire adhatnál választ. :smiley:

3 Likes

Találtam egy videót,ami rávilágít a problémára,nálam is ez jelentkezik,csak nem tudom mi okozza.
Mellékeltem képet a nálam jelentkező “CPU/GPU TIME”-ról. Egyszerűen nem értem,bottleneck ez akárhogy nézem,csak azt nem tudom,hogy több embernél YT videókba kb ugyanezzel a setuppal hogy nem jelentkezik?!

Megvolt a BIOS frissítés,XMP bent van, proci unlockolva van. Gondoltam már windows újrarakásában/formázásban,de nem tudom segítene-e bármin is…

image

A warzone optimalizáltsága egy kalap szaréval egyenlő.

A dokumentumok/cod/players/adv_options.ini-ben mi van?

3 Likes