RTX 3080 Ti, hosszabb játék idő után csökken a teljesítmény

ASUS ROG STRIX XXG27AQ 68.58 cm (27 Inch) Monitor WQHD, IPS, 170 Hz, ELMB SYNC

Rendesen be van állítva az a monitor? Displayport-on keresztül megy G-Sync-el? Egy kábelcserét megpróbálhatnál. (bár, ha az előző videokártyával nem volt gond, akkor passz, hogy ezzel miért van)

4 Likes

Nekem is furcsa és ki is próbáltam valamit. A tévén megpróbáltam 1440p-ben játszani, na ekkor újra ez volt… 75-99% között ugrált a teljesítmény. Olyan mint ha a felbontással nem lenne kibékülve, vagy szimplán 1440p-ben egyes játékoknál nem használja maximumon a videokartyat. A baj hogy ez sem teljesen helytálló mivel YouTube-n más emberek 3080 ti kártyája 97% alá nem esik be codban miközben 1440p-ben játszanak…. Hatalmas talányok és megfejthetetlen kérdések ezek. A baj hogy akar meg egy SSD is okozhatja a problémát… vagy a táp, ki tudja? Sok a lehetőség. Megpróbálok inkább játszani, mellesleg nem is tudom hogy eddig miért nem az Oled tévével használtam a gépet…. :open_mouth: jézusom milyen szépen bírja ez a kártya a 4K-t… Ha van meg bármi ötleted írd meg nyugodtan kérlek. Kiváncsi vagyok, hogy te hogyan látod ezt a “problémát”

Egyetlen tanácsom van: a YT-n található infókkal vigyázz. Annyi “nagyonértekhozzá” YT csatorna van, mint a szemét és az öregebbek, csak röhögünk, hogy ezt komolyan gondolja?! :smiley:

Már leírtam párszor, hogy én mire gyanakszom, nem írom le többször. :wink:

3 Likes

Nem vagyok hajlandó elfogadni :grinning:. Hogy tudnám ellenőrizni ha van problémája ? Mert a másik vga-val ugyan ez körülbelül a helyzet

Eddig nem ezt írtad. Azt írtad, hogy a régi kártyával semmi baj nem volt, csak az újjal. Most meg már a régi kártya is rosszalkodik?
Elfogadni természetesen nem kell, nem is biztos, én csak abból indulok ki amit hallok/olvasok hozzáértő személyektől.
(meg van tapasztalatom is nyilván)

1 Like

Nem is feltételeztem, hogy tévedsz :blush:. Igen a 2080 Ti is csinálta néhol bár nem ennyire. Tudod mi a fura nekem? Az hogy akkor esik a % amikor az óra jelet feltornázza 2010Mhz-re és vissza megy 99%-ra amikor az csökken 1710-re… olyan mint ha mikor emelné az óra jelet akkor kevésbé használna a kártyát ami mondjuk logikus lenne. Mert igazából ahogy nézem a YouTube teszteket az fps számok átlagban megegyeznek. Minden esetre meg gyilkolom a kártyát és ha bármi történne megy is vissza. Ma elég sokat teszteltük 1440p-ben a Forza Horizont 5 játékot es ott minden esetben 99%-on ment a kártya es az fps is szép volt. A fene érti ezt, de remelem valami szoftveres bug lesz csak… Nagyon szépen köszönöm a kitartó segítséget. Ha esetleg változás lesz és érdekel, szívesen megírom majd ide.

1 Like