TheVR Fórum

RX 6700 XT vagy RTX 3060 TI?

Sziasztok :slight_smile:
Már-már majdnem elhatároztam magam hogy benevezek egy 3060-ra, de több tesztet is végignézve 1440p játékoknál az AMD több FPS-t produkált, volt ahol holtverseny volt, de láttam pár játékot ahol 10-20fps különbség volt az AMD javára… Ahol az Nvidia vezetett ott max pár FPS-el volt több.

A 8gb és a 12gb videó memória között mekkora a különbség? Érzékelhető? Egyszerűen nem találok egy értelmes összehasonlítást, ami alapján el tudnám dönteni hogy melyikkel járok jobban.
Melyiknek milyen egyedi funkciói vannak?
Szoftveresen melyik stabilabb stb…?

Ki mit választana és miért? :slight_smile:

Illetve milyen procival? :smiley:

Szia, saját konfigból kiindulva és mert eléggé utánanéztem a hazai áraknak, a 6700XT valóban pár %-al jobban teljesít, viszont elérhetőség és ár szempontból rosszabb választás.
A 3060Ti is overpriced, viszont kb a 250-300k ársávban van, 6700XT viszont kb 300-tól kezdődik.
Valamint kevesebb helyen is kapható, ergo kisebb a valoszinusege hogy kifogsz egy jobb kis akciót.
Utóbbi hónapok legjobb vétele volt amikor találtam 3060Ti-t 240k-ért.

Jelenlegi marketen ezért a 3060Ti-t jobb választásnak tartom.

8GB: memória méret egészen addig nem jelent semmit ameddig meg nem telik!
Controlt és Mortal Shellt próbáltam ki 4K-n, kb 90%-os volt a Vram kihasználtság.
Valószínűleg korlátozni fog hosszabb távon, de talán ahol már kevés a 8GB ott kevés a teljesítmény is és visszább lesz véve a felbontás 1440p/FHD-ra.

CPU:
Tekintve hogy 2080 körüli teljesítmény, egy Ryzen5 3600 a minimum. És azzal ekvivalens Intel vetélytárs.

1 Like