Ryzen 5 1600 + MSI B450M Mortar Ram kompatibilitás

Sziasztok!

Beszereztem egy új alaplapot az előző elhalálozása után. Nos szépen össze szereltem, de nem ad képet semmilyen videokártyával. Megnéztem a visszajelző ledeket és világítot a DRAM led. Ez lehet memória kompatibilátsi hiba? Vagy CPU probléma?
A BIOS-ig se jutottam el.

Memóriáim: 2x8GB Crucial Balistix Sport 2400Mhz

1. Megfelelő socketekeben vannak a ramok?
  2. Másik konfigban működnek?

Az összes fajta megoldást próbáltam. Egyenként egy modullal is végig mentem rajta. Másik gépben működnek a ramok.

Proci megy másik alaplapban?

Az alap kérdésre válaszolva: nem, ez nem lehet memóriakompatibilitási hiba.

A kérdés az, a döglött alaplap mit rántott magával? És mitől halt meg?

A procit nem tudom kipróbálni. Itt van hogy miért ment tönkre az előző: Halott alaplap?
Mellesleg a CPU led nem világít. (Mellegleg akkor van hiba, ha világít vagy nem világít?)

Végig kéne nézni mindent, mert táphibád volt, az meg azt nyírt ki amit épp “kedve tartotta”.

A memóriavezérlő a CPU-ba van integrálva, ha ezt nyírta ki, attól a CPU hiba led nem feltétlenül jelez, mert maga a proci még akár működhetne is, csak a memóriavezérlő halála miatt nem tud a ramokkal mit kezdeni.

A ramok egy Inteles gépben jók voltak. A GPU is egy másik gépben lett kipróbálva, ahogy az a táp is. Valamint egy másik gépből is hoztam egy 4GB-s modult azzal se ment.

Akkor mint mondtam, esélyes hogy a procit is kinyírta az előző tápod.

A videokártyába van dugva a monitor?

Igen, de két különböző videokártyával próbáltam.

CMOS törlés volt?

Volt.

Szedd szét rakd össze újra. A másik ami még lehet hogy régi a BIOS rajt és ha 1600AF-et vettél, akkor nem fog elindulni vele.

Mortaron tán van BIOS Flash back gomb, USB-re tessék rádobni a legújabb laphoz való BIOS-t bedugni a flash portba hátul, megnyomni a gombot és megvárni amíg dolgozik.

Nem AF-es.

@sutyomatic @meteoric87 Köszi a segítséget. Bementem egy PC szerviz ott kipróbáltattam, ott se működik a CPU :cry: . Zárható

Az egész sztori rövid tanulsága: nem bszakodunk táppal. És nem spórolunk rajta.