Ryzen 5 2600 ram kompatibilitás

Segítséget szeretnék kérni, vettem egy Gigabyte Aorus B450 M alaplapot és mellé egy Ryzen 5 2600 processzort.
Egy barátom küldött neki ramot hogy próbáljam ki megy e vele de nem megy, cmu16gx4m2c3200c16r ez típusa.
Tudtok ajánlani olyan ramot amivel FIX hogy menne ?
Pontos típus.

bármilyen ram ami rajta van az alaplap kompatibilitási listáján :smiley:

Az a baj hogy egy halom olyat dob ami vagy rohadt drága, vagy nem is árusítják már.

ezt néztem ki amúgy.

Nem a procit kell nézni, hanem az alaplapot:

Itt van a lista
Leszeded, és megnézed, hogy melyik megy bele

Fentebb írtam hogy mia gondom :confused:

Ez alapján például egy G.SKILL F4-3200C14D-16GFX típusú ram működik vele

De nyugodtan végig lehet nézni az összeset, és amik itt le vannak írva, azok biztosan működnek :slight_smile:

Az se mindegy melyiket niytod meg amúgy, mert a ryzen 5 2600 az pl Pinnacle Ridge support.
Jó lett volna ha valakinek van tapasztalata ezzel akpcsolatban :frowning:
Amúgy van az a Patriot PV48G320C6K ezt pl nem lehet kapni de rajta a listán viszont van nagyon jó áron ugyan ez a száma annyi hogy nem 320 hanem 300 ami 3000mhz-et jelent az vajon jó e ?

HyperX Predatorból gyakorlatilag bármelyik. Alapból 2400 MHz-en fognak menni, XMP profil kiválasztásával tudod legegyszerűbben feljebb tornászni őket. Azt viszont tudnod kell, hogy vannak olyanok, melyek 2800 MHz felett nem lesznek stabilak a rajtuk lévő chip miatt, de annyit bármelyik megy legrosszabb esetben. Ha olyan kell, ami legalább 3000 MHz-en stabil, akkor a G.Skill Ripjaws 3200CL16-os kiteket nézegesd. Ha a kinézet mindegy, akkor a HyperX Fury kitek is jók. Ha RGB-s memória kell, akkor a Corsair Vengeance RGB kitek is rendben lesznek. Ezeket mind használtam már B450-es és X370-es Gigabyte lapokban első és második generációs Ryzennel is.

1 kedvelés