Ryzen 5 2600X fokprobléma

A procim a gyári hűtőjével 100 fokos. (nincs overclockolva, paszta cserélve)

Na akkor ezt egy kicsit bővebben ha lehet.

Mi a teljes konfig?
Milyen játék/alkalmazás közben tapasztalod ezt a hőfokot?
Mikor vetted?

1 Like

konfig: Aorus B450 elite alaplap
gigabyte geforce gtx 1660 6bg
kingston hyper x 2x8 gb ram (2666 mhz)
sharkoon tg5 rgb

most vettem

a procihűtőnél normálisan a helyén van mind a 4 csavar

semmit nem nyitottam meg. simán indításkor ennyi

Nem vagyok egy nagy Sharkoon ház szakértő, de ránézésre ez a tipikus “mindent a kinézetre” ház. Szép RGB meg minden, de valószínű az airflow egy nulla benne. Ha 14 napon belül vetted akkor küldd vissza, és vegyél egy értelmes házat innen: Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?

Ház miatt nem lesz ilyen tragikus a hőfok.

@Germinator Biosban is ennyi bekapcsolás után ?
Venti megy rendesen? Milyen paszta?
Nincs a procin valami szennyeződés, karc, felületi hiba?

2 Likes

Hűtőről a műanyag fólia le lett húzva? Nem lehet, hogy hibás értéket mutat a bármi, amivel kiolvasod?

4 Likes

Gyári hűtőn nincs fólia, csak egy műanyag az alján ami a dobozban tartja. Azzal együtt azért mondjuk elég nehéz felcsavarozni. Na nem lehetetlen… de nehéz.

2 Likes

köszönöm srácok a segítséget de a program volt a rossz amit mutatott. 40 fok körül van csak az a program hibásan mutatta

2 Likes

HWINFO-t és AIDA64-et tudjuk ajánlani monitorozni. (…vagy RizsaMester)

Speccy-t próbáltuk először, de letöltöttünk mást, de azért köszi! :wink:

Az kb. a semmire nem jó kategória sajnos már évek óta. Annál egy fokkal jobb a HWMonitor, de az sem az igazi már.

Látom már te is kezded érzékelni hogy az emberek 90 százaléka csak becsörtet ide kérdés nélkül :smiley:

5 Likes

Igen, pont ezért próbálok több infót vagy legalább egy kérdést kicsakarni az emberekből (olyan kérdéseknél is amiknél én nem feltétlenül tudom a választ), hogy nektek, okos informatikusoknak egyszerűbb legyen a dolgotok :smiley:

Úgy látom zárható @lengyelb

1 Like