Ryzen 5 3600x

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a processzor valamilyen úton-módon tudta-e magát overclockolni? A problémám az, hogy hiába fut csak a Discord a processzor (3600x) 4400MHz-en fut, de overclockolva nem lett. A Windows és a Bios is újra lett rakva. A segítségeteket szeretném kérni mi lehet a probléma.

A számítógép:
Processzor: Ryzen 3600x gyári hűtő
Alaplap: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
Memória 1x16 GB HyperX 16GB Fury DDR4 3000MHz
Videókártya:Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 OC
Tápegység: COOLERMASTER MWE Gold 650W

1 éves gépről van szó, paszta csere is volt már, további segítséget szeretnék kérni.

Nézd meg valami más diagnosztikai szoftverrel is pl HWinfo, de nem kell agodnod, előfordul az ilyen, hogy magasabb orajelen ketyeg mint a gyárilag megadott alap.

A normális hosszabbtávú működés érdekében azért beruhazhatsz egy masszívabb CPU coolerre 10k körül már vannak használható darabok

1 kedvelés

A fő problémám az, hogy van alkalom mikor kikapcsol teljesen véletlenszeűen a számítógép, vagy befagy és csak újraindítás segít.

Annak más oka lesz, futtass egy stresz tesztet és kiderűl.

1 kedvelés

Az az 57 fok, nem igazán egészséges, alapjáraton.

Milyen házban van?

Hűtő normálisan pasztázva, rendesen felszerelve?

én ráengednék egy cmos resetet és megnézni úgy. Ha stabil, akkor bekapcsolt xmp profillal.

2 kedvelés

Ha random lekapcsol, akkor a táp körül is érdemes lenne bogarászni, hiába “elmegy” kategória, a procira pedig kell egy rendes hűtő. (plusz az 1x16GB sem éppen szerencsés választás, mivel így buktad a dual-channel-t, 2x8GB kellett volna, vagy 2x16GB mindkét esetben kit-ben)

3 kedvelés

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat! Segített.:smiley:

2 kedvelés

Mi volt végül a gond?

A hibára nem sikerült rájönni, és csak én voltam naív hogy jól működött pár óráig.:confused: A fentiek közül mindent megpróbáltam, de semmi sem segített. Valószínűleg szervíz lesz belőle. Egyébként NZXT H510-es házban van

Először egy komolyabb CPU hűtőt tegyél bele és ha akkor is ilyen ingások lesznek, akkor vidd csak szervizbe.
Plusz amiket @P_D_1 is javasolt: BIOS frissítés (hátha azóta van frissebb), CMOS reset (könyv szerint!), aztán a jó paszta és az új hűtő. (ha akkor is leáll, ilyesmi, akkor tápcsere)

1 kedvelés

Jujjjjjjj. Próbáld ki úgy, hogy leveszed ennek a túlértékelt :poop:nak az oldalát.
Mondhatják, hogy milyen jó gyártó, de nekem a túlárazáson kívül más nem jut róla eszembe.
Az a kevés perforáció, ami van rajta, szerény véleményem szerint, nem az igazi.

Ha a hőfok lemegy és nem omlik össze így, akkor házcsere, mert forrnak a cuccok.

2 kedvelés