Ryzen / Intel?

Sziasztok srácok!
Egy kis upgrade-re szorul a gépem, és jelenleg tanácstalan vagyok, hogy melyik procit válasszam.
A kiszemelteim a következőek:

Ryzen 2600 vs i5 9400F

Jelenlegi gépem:

Mint látjátok 2560x1080-as a monitorom, egy stabil 60-75 fps-t jó lenne elérni ezen, később lehet hogy szóba jöhet egy GPU upgrade is, de azt majd később (egy RX 5700 lesz valszeg).

Főként Apex Legends-ezek, ezt Radeon software-rel rögzítem, és Filmora-n vágom meg, töltöm fel youtube-ra. Viszonylag jól bírja a jelenlegi gép is, viszont sokszor döcög azért rendesen.
Néha tolok egyéb gémeket, pl a Plague Tale-t is most vittem ki, mediumon bírta ~50-60 fps-sel

Ezen infók alapján Ti melyik procit választanátok?
(Nyilván ezek mellé opcionálisan 2 MOBO ami lenne a TUF gaming pro B450 vagy B360, viszont ha az intelt választom is muszáj lapot cserélnem, mert valami elég nagy gebasz van vele, +egy tű a proci foglalatban el van hajolva, csoda hogy működik :smiley: )

Köszi a helpet!

1 Like

2600, több szál, főleg ha nem is 100++++ fps-t kell kicsikarni. A B450-be ráadásul belemegy a Zen2 is.

3 Likes

Sokat számíthat a dupla annyi szál?
Nem az elméleti része érdekel, inkább hogy gyakorlatban is érezném-e.
Azért kérdezem, mert tesztvidik alapján gamingben erősebb az i5.

Egyre inkább érzed, nem a max/átlag fps számban, hanem a jobb minimum értékekben, vagyis nem lesznek akkora dropjaid.

Másrészt CPU-t az ember általában 3-6 évre vesz, inkább GPU amit cserél ennyi idő alatt legalább egyszer, és az egész piac a több szálú, több magú procik felé halad, amit egyre inkább ki fognak használni az újabb és újabb játékok is. Ergo ez az olló csak nyílni fog.

Köszönöm szépen a válaszokat, így már tisztább a dolog :smiley: