Ryzen R5 2600X-hez csendes hűtő

Sziasztok, egy egyszerű kérdésem lenne. Szeretnék venni egy csendes és jó hűtőt a processzoromhoz (2600X). Fél éve vettem és most hogy közeleg a nyár kezd melegedni a gyári hűtővel, amúgy nem vészesek a hőmérsékletek (70+ C játékban), de kezd zajos is lenni. Ezért gondolkoztam azon, hogy beszerezhetnék egy jobb hűtőt.

A következőket néztem ki:
be quiet! Dark Rock 4
be quiet! Dark Rock Pro 4

Van valami érdemleges teljesítménybeli különbség a kettő között, hogy érdemes legyen megvennem a drágábbikat (DRP 4), vagy maradhat az olcsóbb is?

A gépet gamingre és photoshopra használom, na meg netezés, de ezen kívül nincs annyira nagy terhelés alatt. Kicsi OC van a procin, de ha jobb hűtőt kap lehet tovább is húzhatom.

Köszi szépen a válaszokat :slight_smile:

U.I.
Gépem teljes adatai (ha fontos):
Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK
CPU: AMD Ryzen R5 2600X - gyári hűtővel
Tárhely: SSD Samsung 970 EVO Series 500GB PCI Express x4 M.2 2280
Doboz: Deepcool Matrexx 55
GPU: XFX Radeon RX 590 FATBOY 8GB GDDR5 256bit
Táp: Corsair RMx Series RM650x 2018, 80+ Gold, 650W
Ventik: 3 elől és 1 hátul, tehát air flow lenne bőven, ha szükséges fel is szerelhetek párat

Nyugodtan vedd a simát, az is bőven többet tud mint ami szükséges. Fentre ne tegyél ventit, az csak rontana az airflown.

Igen, ebben igazad van, fenti ventikkel nem zavarom az airflow-t. Még egyszer utána olvasok. Köszi szépen a választ, akkor szerintem maradok a simánál, ha nem éri meg a nagyobb.

Nemsok értelme lenne, a sima 200W TDP-t tud, a nagyobb 250-et. A procid meg 95W TDP-vel rendelkezik.

Én egy Noctua NH-U12S -t, vagy NH-U14S -t ajánlok, már ha befér a házba. Nagyon halk, nagyon jól hűt, még fogsz tudni vele sokat OC -olni is, az tuti.
Ventilátorokat pedig úgy érdemes tenni, hogy előre pl 3 120, vagy 2 140mm, és hátra 1. Így lesz a legjobb légáramlás szempontból, mert egy kis túlnyomás keletkezik, és így kevesebb por is lesz, és jobb szél is a házban. De ahogy nézem, te is így csináltad, vagy akartad, jó így.

X-es procikat nem igazán érdmes OC-zni, max annyit hogy all core-ra menjen az XFR2. Kb kihozzák a maximumot amit tudnak a chipek, 4,2-4,3 felé nem megy, azért a 100mhz-ért meg felelseges szórakozni a stabilitással. Gaming esetén meg az all core tuningnak sincs sok hatása.

Várj május 16-ig és Dark Rock Slim.

Igen, a Slim is elég lehet. De ha van rá pénz, én a simát venném. Ha a csendesség a lényeg, akkor a minél inkább overkill borda és a nagy, de keveset forgó venti a kulcs.

Köszi, még várok kicsit, amúgyis jövő hónapra tervezem a vásárlást. Az is jól néz ki :slight_smile:

Figyelembe veszem ezeket is, annyi lenne, hogy ha Noctua-t vennék fura lenne a barna szín a házban, és a fekete jobban nézne ki. Ahogy még említették lehet megvárom a Dark Rock Slim-et.

Meg fogom nézni, hogyan tudom ezt is beállítani. Nem vagyok annyira tapasztalt még evvel kapcsolatban. Esetleg ha van egy linked, egy tutorial-al megköszönném :slight_smile:

Mármint mivel kapcsolatban? Ventiket szabályozni általában a biosban tudod.

Lehet más színű ventivel is kérni, van világosszürke, szürke, és fekete is. Ha írsz a noctua -nak, adnak hozzá, vagy magát a hűtőt is lehet kérni más ventivel.
De a ventik minősége, légszállítása, csendessége, és a hőpaszta minősége kárpótól szerintem mindenért. :slight_smile: :wink:
@meteoric87 hát igen, kb 4,2-4,3 -ig lehet elnyomni ezeket összes magon. Ezzel a hűtővel simán menni fog. És nem is biztos, hogy a stabilitás árára megy. Jó lapja van a kérdezőnek, ezért szerintem simán megoldható. Már, ha kifogta a szilikonlottót. :smiley:

Nem az a kérdés megoldható e, hanem hogy minek. Átlag felhasználás (gaming) mellett kb 0 haszna van belőle, cserébe növeli a fogyasztást, ezzel a hőmérsékletet, ezzel a venti fordulatszámát, végső soron a hangerőt. Ha csendes gép a cél, akkor nem tuningolunk.

Noctua egyértelműen :smiley: Veri a AIO hűtéseket mint a picsa OC alatt. De én azért Krakent vennék mert baszón néz ki :smiley: (nekem is 2600x van)

Köszi a linket, én is láttam a videót. Nem akarnék baromi sok pénzt kiadni rá, de még nézelődök akárhogy is :smiley:

ha nincs rá sok pénzed egy alap Cooler Master is sokat tud segiteni, nekem is az alap volt fent és néha tényleg hangos volt

Ööö a Ryzen alap hűtője egy Cooler Master :wink: :smiley:

Nem tudom milyen magas a memória, de ha low profile, mehet Dark Rock (Pro) 4, ha pedig magad, Dark Rock Slim. Az NH-U12A-val az a probléma hogy irgalmatlan ocsmány. Nemrég beszéltem valakivel Noctuától és állítólag terveznek fekete bordákat, és hasonló cuccokat, de azért maradnak ennél a csúnya barnánál, mert “ha valaki meglátja, rögtön tudja hogy egy Noctua hűtő”. Valamint rohadt drága.