Ryzen vagy Intel

Na most. Jelenlegi helyzetben intel olyan túlárazott, hogy egyaltalan nem éri meg.
A ryzen jelenleg jobb választás. De ez a kettő egy előre összerakott pc? Mert akkor kerüld el messzire mindkettőt.

én jelenleg németországban élek és ezek akciózva vannak mind kettő 255 ezer forintba kerül,igen összerakott gépek

és miért nem jó az előre összerakott pc?

Mert legtöbb esetben rossz tápokkal dolgoznak, próbálnak olyan helyeken is spórolni, ahol nem kéne. Inkább a Build Ajánlóból nézz egy gépet, aztán rakd/rakasd össze. :slight_smile:

Az mert általában rohadtul túlárazottak, és általában szar tápot, és putri alaplapot használnak. És leírják, hogy nVidia gtx 1060 6gb, csak arról már semmi információ, hogy az mégis milyen. Általában az is valami 1 ventillátoros szar, vagy referencia.
Ja és általában, ha kell, ha nem SSD t raknak a gépbe, általában abbol is valami szart, aztán odavágjak hozzád a nesze semmi fogd meg jól 5400 -as HDD -t.
Alapvetően egyébként, ha mindkettő ugyan annyi, akkor ez az intel játékok alatt erősebb, de “csupán” 6 mag miatt, munkában ez a ryzen jobb.

rendben köszi a válszokat

esetleg tudnátok ajanlani egy jo setupot 250ezerből?

Build ajanló már ajanlott is neked egy jó setupot :smiley:

azt hol tudom megtekinteni?

és itt hol találom az ajánlott setupot?

bocsi de még új vagyok a fórumon

https://forum.thevr.hu/uploads/default/original/3X/7/4/74b688169163e58dbab2f66cb7d50fc47916fcc0.png

Csak görgess lejjebb

köszönöm!

és ez szerinted jobb mint a gtx 1060 4gbs-os?

Tesztek alapján jobb a 1060. :slight_smile: (csak drágább) Persze nem minden játékban.

Úgy érted 3 vagy 6 igaz? 4 nincs :slight_smile:

Edit: @johnny04 -nek igaza van, előre összerakott SOHA sem (legfeljebb szerdánként) szabad venni. Rossz táp, alaplap, meg könyörgöm, DVD lejátszó… Képzelheted milyen ház az amibe bele is megy…

De akkor leírom sorban hogy minden világos legyen.

• Processzor nevében a “PRO” felirat konkrétan clickbait
  • A memória márkája, kiszerelése és időzítései nincsenek kiírva
  • Videokártya márkája sincs ott
  • Háttértárakkal kapcsolatban 0 infó
  • DVD lejátszó, hagyjuk már, francnak se kell
  • És leírták hogy 7.1 hang, ami csak támogatott eszközökkel jó értelemszerűen meg hogy gigabites net. Ezek még csak nem is alkatrészek.
  • “Gaming LAN”, valószínűleg szintén gigabites, semmi extra
  • Nincs a gépben táp
  • Se alaplap
3 Likes

És tényleg. :joy: Ezt nem is néztem.

Az ilyenekben soha nem írják ki. Itt szoktak spórolni mint ahogy írtad is. Lehet 8600K-hoz kapsz egy H310-es lapot (jobb esetben), meg egy White hatékonyságú tápot ami neadjisten Chieftec vagy ilyesmi

3 Likes