Ryzenre érdemes lehet várni?

Sziasztok!

Szerintetek érdemes megvárni milyenek lesznek a Ryzen új processzorai?
Mert most az Intel 6800K-s processzorát szúrtam ki magamnak és nem tudom érdemes várni-e vele?

Válaszokat előre is köszönöm! :wink:

A RYZEN ára
Ryzen processzorok
Munkára Config
CPU csere, CPU váltás

Nagyon azt mondják, hogy így baszó, úgy baszó lesz, ha nem sürgős a vásárlás akkor várd meg ameddig valami konkrét információ vagy benchmark megjelenik róla. Személyes véleményem szerint akkor sem vennék AMD-t: :smiley:

Köszönöm a választ! Tudok még várni vele.
Most per pillanat egy FX8350 van. Nagy volt itt is a “HYPE” de csalódtam benne…

Ha nem sürgős megvárhatod, sőt az INTEL Kaby Lake-X, Skylake-X procikat is megvárhatod ha már 6800K-ban gondolkozol. :smiley:

Miért? Mi a baj a Fx8350-el? Én azt nézegetem vagy a Fx8370-et!

Értem, köszönöm akkor várok! :slight_smile:

Elsősorban nem tud annyit amit a drága Amd mondott róla. pl: "8 mag"
És videóvágáshoz sem elég sajnos, eléggé melegedett amíg nem volt vízhűtésem.
Én személy szerint bánom, hogy amikor vettem nem Intelt vettem még ha drágább is megérte volna, mert akkor most nem kéne gondolkozni a váltáson…
UI. A FX8370 csak egy OC-zet FX8350

Ne felejtsd el hogy gaming proci

Az fx szeria gaming procik en szemely suerint varom a ryzeneket

Általánosságban elmondható, hogy nem igazán éri meg várni soha. Állítólag baszó lesz a Ryzen széria. Az intel nem fejlődött szinte semmit évek óta. A Sandy Bridge volt egy nagy ugrás, azóta tökölnek évi pár % javulással. Core to core még mindig az intel lesz erősebb, de lesznek Ryzenből 8/16 8/8 és 4/8-as procik is.
CES-en Ryzen + Vega combóval demóztak Doom alatt 4kban és hozta a 60fps-t :slight_smile:

Szia ha ezeket nézted akkor inkább a 8370…jobb a fogyasztása azonos teljesítménynél és kevésbé melegszik nekem is 8370-em van.

De ha ezt elolvasod okosabb leszel

Azt én is láttam, hogy a Doom alatt 4Kban ment 60fps-el csak kérdéses, hogy mikor ki jön is így lesz?
Meg persze, hogy az ára mennyi lesz mikor ki hozzák.

Ott is vannak vele sokszor gondok az a baj :smiley:

A leggyengebb kb 40-50ezer ft kozott lesz 4mag 8 szál ami nem rossz ez az sr3 lesz lesz az sr5 ami
6mag8szál ha minden igaz lesz az es az sr7 ami szinte minden intel procik ver de ne kiabáljuk el

Elméletben az alábbi lesz a felhozatal. Annyi biztos, hogy az X-el végződő modell számokon lesz a legmagasabb a Turbo/Boost órajel. Ha nem életbe vágó, (pl. azonnal kell munkához a gép) akkor én megvárnám a Márciust a vásárlással.

A kompetitív termék startok a felhasználóknak a legjobbak, egyrészt bővül a választható alkatrészek felhozatala, illetve általában némi “árháborúval” jár a legtöbbször. Gondolom senki nem ellensége a saját bukszájának. :slight_smile:

Rosszul összerakott modulokból áll, fűt mint a курва иштен, a legtöbb program nem használ ki 8 magot/szálat, sokéves foglalat.

Szerintem is várjál ha nem sürgős. Az Intel és az Nvidia jelenleg uralja a piacot, és lehet jót fog tenni egy kis verseny, pláne, hogy az AMD elvileg olcsóbban akarja adni a processzorát és a VGA-t. Itt egy Benchmark, mit tud a Ryzen.

@sutyomatic Honnan van ez a táblázat?

Szerintem megéri várni, már csak azért is, mert az árversenyt az Intel tuti le fogja reagálni. Remélhetőleg hamarosan kapunk tesztpéldányt, alig várom, hogy megnyúzzuk.

Kíváncsi vagyok a TheVR-os srácok megcibálják-e egy Ryzennek a fülét egy tech tesztben vagy Jani lecseréli-e a 6900k-t. Csak, hogy ne lehessen elfogultsággal vádolni őket. :smile: