Ryzenre érdemes lehet várni?

Az 1800X valami durva mennyit esik. Viszont így nem tudom ki veszi majd pl az 1600X-et, az 1700X alig drágább.

Akinek kell a sok mag, karácsonyra jól bevásárolhat :slight_smile:

Ez a hír, jöhetett volna egy másfél héttel korábban is. :frowning:

Ha neten vetted, küldd vissza a procit, várj egy kicsit, vedd meg olcsóbban :smiley:

Vajon a ryzen 5osok fognak csökkeni? Mostanában tervezek venni egy 1600ast…

Én msot vettem 108e Ft egy 1800x-t, ami szerintem ezért baromi jó ár

Nem rossz, de ha pár hét múlva 83 ezer lesz, engem azért zavarna a dolog. :smiley:

Ez usa ár és ott más az áfa. Ezért számoljuk rá a 27% áfát is :slight_smile:

Nyilván, viszont abszolút értékben pont e miatt nálunk nagyobb is lehet az esés, mert nem csak az alap ár csökken, hanem a kisebb alap miatt az áfa is kevesebb lesz.

A cikk a szerint a megjeleneskori árhoz képes várható ekkora változás és amikor kijött nálunk 1800x pl: 160-180 között mozgott, ami akkor 499 usa dollar volt. Szerintem 100 alatti ár nem várható de 100-110 közötti igen. Az alza már ezen a áron adja.

Délután volt OCUK-nál Ryzen Q&A, videót megnézhetitek alant:

Zen+ és Zen 2 információk, a lényeg alul olvasható félkövér dőltben.

AMD (Ry)zen 2 will use AM4 socket

James Prior reassured that AM4 socket is here to stay (till 2020). The work on Zen 2 has already begun when fundamental parts of Zen 1 were already known. The important thing here is to distinguish Zen 2 from Zen 1 tick-tock process. The upcoming Ryzen 2000 series are likely to use refined Zen+ architecture. A die shrink and architecture optimizations are to be expected. So the Ryzen 2, or more precisely Zen 2 might actually arrive with Ryzen 3000 series, while Ryzen 2000 (or Ryzen 1×50) will use refined Zen1/Zen+ 12nm process instead.

If everything goes according to the plan, forward compatibility for Zen+ and Zen2 will be available with a simple BIOS flash on existing AM4 motherboards.

Az a kiemelés, egy nagyon nagyon jó hír számomra :smiley:

Ryzen + VEGA APU infók:

Nagyon karcsu pénztárcás belépő gaming gépekhez nagyon fain alap. :slight_smile:
Zen+ a hozzátartozó alaplapokkal együtt Áprilisi rajtot vesz, Threadripper refresh második félévben.

Ryzen 3 2200G - 99USD
Ryzen 5 2400G - 169USD

https://www.amd.com/en-us/press-releases/Pages/ces-2018-2018jan07.aspx

Jah ez majdnem lemaradt.

Árcsökkentés!

PC Építés Játékra - Max 150.000

Ez az új Ryzen iGPU kb milyen dedikált kártyával tudja felvenni a versenyt?

GT 1030 környéke. Persze nem tudjuk hogy milyen RAM-mal volt tesztelve, elképzelhető hogy egy 3000-es készlettel kevésbé lenne sávszél limitált.

Ahogy a tesztben írják, 1030-al biztosan, de nyilván attól is függ melyik verziót nézed. Több grafikus mag = nagyobb teljesítmény.

Itt a lényeg inkább az, hogy az egyszerűbb esport és a régibbi játékokat elbírja, így ultrabookokon is lehet néha játszogatni, vagy ha valaki épp nem tud az új buildbe egyből videokártyát venni, ezzel ellesz egy darabig.

Ez az árcsökkenés mikortól várható?

Van ahol már most is ennyi, mivel ezek nettó árak, ha átváltod forintra és rászámolod az áfát, akkor látod hogy mi az ami már ennyiért van ás mi az ami nem.

Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy 1200-at, 1300X-et, 1400-at és 1500X-et egyáltalán nem érdemes venni, a 2200G és 2400G olcsóbb, erősebb, és van bennük grafikus chip, csak várni kell még kicsit.

Plusz az összes CPU mag egy CCX-en belül van így a RAM órajele nem befolyásolja a CPU, csak az iGPU sebességét (cserébe kisebb az L3).