Ryzenre érdemes lehet várni?

És váltani mondjuk egy 1200ról mennyire éri meg?
Annyival jobb az a +GHz illetve +4szál?

Váltani mire? Szerintem egyébként nem éri meg Ryzen 1-ről 2-re váltani, inkább majd a 3-ra. Venni viszont csak 1600 vagy felette érdemes még, alatta már inkább megvárnám a 2xxx szériát.

Ez jobbára a pénztárcádtól függ. 1200-ról 2200G-re nem érdemes. 1200-ról 2400G-re esetleg már igen, ha van rá kereted, de felhasználói élményben nem fogod érezni a különbséget. Ha most van egy 1200-ad akkor érdemes megvárni a következő generációt. Baromi bonyolultan számozták be AMD-nél ezt a dolgot, a 2. gen Ryzenek majd tavasszal jönnek. Ami most érkezik az a Ryzen+. Legalábbis, azt hiszem. :smiley:

Nem éppen :smiley:

Amik tavasszal jönnek, azok a Ryzen 2-k, viszont az architectúra amire épülnek, az a “Zen+”. A “Zen 2” architectúra majd 2019-ben jön, amire a Ryzen 3 fog épülni :wink: Számozásról egyszerűbb megmondani, ami 1xxx, az Ryzen 1, ami 2xxx az már Ryzen 2.

Röviden: a Ryzen és a Zen architectúra számozása eltér.

Aha így már érthető. Akkor mindenképp maradok az 1200asomnál. Aztán majd akkor jövőre lecserélem ha gyengének érzem.

Aha, akkor ez a Zen-Ryzen zavart be nálam, köszi. :slight_smile:

Nagyon jó irányba megy az AMD, tetszenek ezek az új Zen+Vega kombók. HTPC gépem lehet kap majd egy ilyen upgrade-et :slight_smile:

Én is erre gondoltam azonnal, az a 2400G nagyon jó kis HTPC alap, lehet építek egy ITX HTPC-belőle és hagyom az androidos TV boxokat.

Nekem is rajta van a To-Do listemen egy HTPC építése ősszel, úgyhogy nagyon örülök AMD bácsinak. :slight_smile:

Egy kis update Raven Ridge-ről

“Komplett” CES prezentáció dekk (ha valakit érdekel), mobil cuccok nincsenek benne:

Spoiler

image

image

Ezt külön kiemelném. Na nem azért mert kicsit szétcsúszott a PowerPoint. :rofl:

Memóriával elég jól skálázódik az iGPU, ahogy általában. Némi OC-val pedig egész fain közel GTX 1050 speed.

Nekem is az jutott eszembe először, hogy ezzel gyakorlatilag kinyírják az olcsóbb videokártyákat. Semmi értelme nem lesz 1050 Ti alatt venni bármit is. Ami persze nem baj, sőt!

Laptopba szánt APU-k teljesítménye is igen meggyőző. Várom az első teszteket ezekről az APU-król.

Szerintem 12-én tele lesz velük a Youtube, gondolom már kiküldték a sajtónak a tesztpéldányokat, csak még embargó van a megjelenésig,

Hát ez igaz is meg nem is. Mert “mindjárt” jön a nextgen dGPU adag, és sokat nem tippelve a következő alsóház teteje (?) kb. GTX 1060 alatt lehet egy 10-15%-al.

4K terjedése miatt a felsőházban egy új csúcs kártyától az lesz az elvárás hogy az éppen aktuális AAA cuccok menjenek rajt 60+ fps-el. Emiatt az 1440p kezd a mainstream lenni, míg csúnyán fogalmazva a 1080p lesz az elterjedt belépő felbontás.

Mivel a teljesítmény felfelé megy, így ehhez a felbontáshoz az idő múlásával egyre szerényebb relatív teljesítményű (mégse de értsd jól) kártyát kell vásárolni. Tehát jó eséllyel a 7nm-re érkező ZEN APU már lehet hogy teljesen elég lesz 1080p gamingre.

Lehet hogy szétnyílik az olló. Olcsó kártyát nem éri majd meg venni mert nem tud annyival többet hogy érdemes legyen, ami már jó lenne gamingre azt meg felvásárolják a bányászok. :frowning:

Írott tesztek lelőhelye:

Update 1: 2400G iGPU nagyjából GT1030 / RX550 szint, 1.4GHz körül hajtva és megtámogatva 3200-as RAM-mal pedig valahol félútra kerül a GT 1030 és GTX 1050 között.

HTPC-be vagy induló buildnek kiváló lehet mindkét APU, viszont bár ne egy nagy érvágás arra azért felhívnám a figyelmet hogy dedikált GPU-nak csak PCIe x8 sávot tud adni a proci, gondolom a másik 8x-en lóghat az iGPU.

Update 2: Ahogy a korábbi APU-knál itt is paszta került a kupak alá, gondolom nagy lehet a hőingadozás a CCX és az iGPU között.

Ne haragudj, de az update1 utolsó mondatát nem igazán értem.
Én most akarok 1-2 hónapon belül egy teljes gépet összerakni, viszont VGA-t nem szeretnék venni, amíg nem mennek le az árak, vagy nem jönnek ki az új Nvidiák. Olvastam az PC összeállító topicodat és megfogadtam a tanácsod, egy GT 1030-at vennék a gépbe Ryzen 5 1600-al. Ezek szerint érdemesebb (és anyagilag is jobb) lenne egy Ryzen 5 2400G-t vennem, ami mellé nem kell külön VGA? Az a mondatod itt jön képbe, vagyis a 2400G nem tudná úgy kihasználni egy új generációs Nvidia kártyát, mint mondjuk a Ryzen 5 1600? Amúgy a 2400G-nél felléphet Bottleneck effektus egy új generációs Nvidiával szerinted? (Nem a legjobbal. 100-120 ezer környékén szeretnék majd VGA-t venni. Nem tudom milyen kategóriába fog ez az összeg beleesni): Köszi a segítséget, sajnos ezekkel a sáveloszlásokkal meg hasonlókkal már nem vagyok tisztában.
Ui: A proci mellé majd 2*8 gb CL16-os 3200 mhz-es Corsair Vengeancet tervezek venni.