Ryzenre érdemes lehet várni?

Körül nézek majd a BIOS-ban :slight_smile: bár úgy hallottam a tuning veszélyes dolog… :smiley:

Egy jó kis videó az új APU-k tuningjáról, nem csak feltétlenül neked :slight_smile:

Na úgy látszik mostanában ilyen AMD dömping van nálunk, befutott egy Pinnacle Ridge is (Zen+) :slight_smile:

Specifikációk/mit tud van már?

Egyelőre nem volt időm foglalkozni vele, benchek futnak rajta most asszem, ha lefutnak a tesztek igyekszem majd ránézni :slight_smile:

Na szóval futólag megnéztem, elég kellemes cucc lesz ez, sajna konkrétumokat nem tudok írni még, de érdemes kivárni, nincs sok már megjelenésig. Órajelen egész szépet emeltek :slight_smile:

Szóval szerintetek érdemesebb lesz egy 2. generációs Ryzenre beruházni valószínűleg, mint egy 8400-as Intelre? Egyébként bocs az off-ért, de nem akarok emiatt a kérdés miatt új topicot nyitni: A 8400-as gyári hűtőjével is megy a Turbo Boost, valamint a nemsokára megjelenő új olcsóbb H370, H310 és B370-es alaplapokkal is működik ez a funkció?

Szerintem egy overclockolt Ryzen 5 valószínűleg hasonlóan fog teljesíteni mint a 8400. Viszont az olcsóbb AM4 alaplapok is elég jó minőségűek (25 ezer körültől), és 2020-ig ebbe a foglalatba jönnek a procik, tehát még a Ryzen 3 és 4 is, így nem kell alaplapot, esetleg ramot cserélned ha fejlesztenél. Valamint több szállal rendelkezik, bizonyos esetekben ez előnyt jelenthet.

Köszi. :slight_smile: Remélem most márciusban már több infó lesz az új generációról. Egyébként arról lehet tudni valamit, mikor jönnek ki az új AMD VGA-k? Ha jól tudom április-május fele jönnek az új Nvidiák, számíthatunk ugyanekkor az AMD-k re is?

AMD általában nyár végén jön ki új kártyákkal, de nem hallottam semmi hírt róluk.

Szerintetek az IGPU ugyanaz lesz benne mint a 2400G-ben az RX Vega 11, nagyjából ugyanazzal a teljesítménnyel is? Vagy ezekben nem is lesz IGPU? Bocs a hülye kérdésért de nagyon nem vágom ezt.

Nem lesz, nem fér bele.

A Ryzenekben 2 részre van osztva a mag, az igpu nélküliekben szimmetrikusan vannak elhelyezve. Tehát a 4 magosakban 2x2, a 6-osokban 2x3, 8-nál 2x4 processzormag van a két félben.

A G változatokban az egyik felében van a 4 processzormag, a másikban pedig az iGPU. Ergo 4-nél több magosnál egyszerűen nem nagyon van hova tenni.

Ráadásul ezek nagyobb teljesítményű procik, sok értelme sincs az iGPU-nak, már a 2400G-ben is jóval erősebb a proci mint az iGPU.

Nincs benne.

Ilyen :slight_smile:

Esetleg ez is érdekelhet

Ez szerintem még inkább:

csupa jó dolgok :smiley:

Elég szép előrelépés :slight_smile:

Igen, szépen javítottak minden gyerekbetegséget, bugokat az első óta, memória és cache elérések jelentősen javultak. Jó lett, ha valaki Ryzenben gondolkodik, mindenképpen érdemes megvárni az új szériát.