Ryzenre érdemes lehet várni?

Egy kis leak:

A maradék, amik még tegnap délután kerültek elő:

van néhány AMD hír

Ha valaki akar derülni egy jót:

Csak ne legyen a Ryzennél is, hogy minden új chipset +2-3% teljesítmény növekedés az előző szériához képest.

Miért? Inkább legyen csak!

Egyébként fognak plusz teljesítményt hozni, mivel ha jól láttam, csak azok támogatják az XMP 2.0-t, amivel 4,35 Ghz-ig megy fel a proci megfelelő hűtés esetén. Ezt a régebbiek, a gyengébb áramellátás miatt valószínűleg nem fogják tudni.

Jól tudok, hogy holnapra várható az embargo feloldása és végre jöhetnek a hivatalos infók?

Az az igazság, hogy az XMP csak annyit csinál, hogy magától állítja a feszültséget/órajelet, ha éppen az aktuális OC túl sok/nem bírja a RAM afaik.

Bocs, XFR-re gondoltam csak rosszul írtam :slight_smile:

Pár infó azért elkezdett csordogálni.Lehet én látom rosszul, de akkora nagy előrelépés egy egyszerű felhasználónak nem nagyon lesz. Bár bevallom nem értek nagyon hozzá.

Ez inkább egy frissítés, nem nagyobb előrelépés (ez Zen+ architectúra, a Zen2 jövőre jön). A magasabb max órajel segít majd néhány programban/játékban aminek ez fontos, és javítottak a memória támogatáson. Sokkal többet nem is kellett hogy tegyenek, ezek voltak a gyenge pontjaik.

Firmware frissítést kap a PSP majd BIOS frissítéssel, csak úgy mint pár hónapja az Intel ME.

ASMedia USB vezérlő probléma 3. feles megoldás, bár ez nem kizárólag az AMD-t érinti, bármilyen alaplapon amin van USB3.1 azon valamilyen portot egy ASMedia chip hajt.

MASTERKEY and PSP Privilege Escalation
(AMD Secure Processor or “PSP” firmware)

Firmware patch release through BIOS update. No performance impact is expected.
AMD is working on PSP firmware updates that we plan to release in the coming weeks.

RYZENFALL and FALLOUT
(AMD Secure Processor firmware)

Firmware patch release through BIOS update. No performance impact is expected.
AMD is working on PSP firmware updates that we plan to release in the coming weeks.

CHIMERA
“Promontory” chipset used in many socket AM4 desktop and socket TR4 high-end desktop (HEDT) platforms.

Mitigating patches released through BIOS update. No performance impact is expected.
AMD is working with the third-party provider that designed and manufactured the “Promontory” chipset on appropriate mitigations.

https://community.amd.com/community/amd-corporate/blog/2018/03/20/initial-amd-technical-assessment-of-cts-labs-research

UI.: Bár ugye ha a tőzsde manipuláció miatt a cybersecu piacon megszokott 90 nap lett volna ezek foltozására, akkor nem lett volna mit reportolni. :slight_smile:

Csorognak ki a gyártóktól az AGESA 1.0.0.1a-val bélelt BIOS-ok, ezekbe már elvileg bekerült a Zen+ / Ryzen 2000 támogatás.

Az eddig kiszivárgott információk szerint lehet hogy már jövőhéten launch tesztek. Hogy paper vagy hard launch azt nem tudni egyelőre.

Illetve további árcsökkentések Ryzen 1000-es szériára:

Ryzen Threadripper 1950X: $999 > $869
Ryzen Threadripper 1920X: $799 > $670
Ryzen 7 1800X: $349 > $329
Ryzen 7 1700X: $309 > $289
Ryzen 7 1700: $299 > $275
Ryzen 5 1600X: $219 > $200
Ryzen 5 1500X: $174 > $160
Ryzen 3 1300X: $129 > $115
Ryzen 3 1200: $109 > $94

2600 200 dollár (alószínűleg 60 ezer körül lesz) elég best buy gyanús :slight_smile:

Én majd lehet megnézek egy 2600X-et 1600-ról, ha nem lesz nagyon elszállva az ár.

Szerk.: Jut eszembe, elvileg mindegyik új procihoz lesz dobozos cooler, ha minden igaz.

Igen, a videókban is benne van :wink: Ugye a 2700X lesz a top, és ahhoz van RGB Wraith Prism hűtő, a többinél maradtak az eddigiek.

Szerintem az X verziók nem fogják megérni, főleg ha a simákat lehet majd húzni. Úgy gondolom hogy a maximum tuning potenciáljuk kb ugyan ott lehet, tehát nem lehet majd tovább húzni az X-eket mint a simákat. Azok inkább csak egy garantáltan magasabb alap teljesítményt adnak.

Melóban vagyok, annyira nem érek rá hogy YouTube-ot nézzek az irodában. :rofl:

Én most bontottam egy sört az irodában és nézem e teszteket :smiley:

Nem a megfelelő helyen dolgozol :rofl:

"Mikor eme sorokat olvasta, orcáján egy könnycsepp gördült végig csendben, miként üres kávésbögréjének foltos aljába révedt keserédes tekintettel."

Írta: Én

Több fajta van, a legszebb magyar szó jegyében, ingyen :smiley: