Ryzenre érdemes lehet várni?

Na jó… azért a bicskát forgatni ma’ nem ér. :sob:

Nagyon sok apró javítás van benne. Ha valaki Ryzenben gondolkozik, mindenképp érdemes kivárni szerintem. Nekünk nagyon bejön az új proci, persze ez ráncfelvarrás, de mondhatjuk ilyennek kellett volna lennie az első Ryzennek eleve :slight_smile: A Zen 2 fog majd nagyot szólni, működőt még nem kaptunk de a speckó már megvan, állat lesz.

Gondolom a Zen+ példányok már nálatok vannak, annyit esetleg meg tudnál osztani velünk hogy X370 vs X470 kb. mekkora különbséget jelent a Prec. Boost OD? :slight_smile:

Ó alaplapot nem kaptunk nyugi, csak proci van, X370 lapunkban fut. Annyira nem vagyunk elkényeztetve :smiley:

Hali szerintetek ez az oldal mennyire hiteles?tul szép, hogy igaz lenne,hogy a i7 8700k-t lenyomna gamingbe.

A notebookchecket én hitelesnek ismerem, és személy szerint simán el tudom ezt képzelni

Más kérdés hogy a tartalom egy igencsak kérdőjeles hitelű spanyolajkú oldalról származik.

Április 19-én van NDA lift, addig tessék mindent egy egy csipet sóval fogyasztani…

19-én jelennek meg a tesztek egyébként hivatalosan, pl anandtech, érdemes majd azokat átnézni, hogy egy átfogó képet kapjunk a prociról. Mi csak szintetikus benchmarkokat néztünk rajta, sajnos meg nem oszthatom még az eredményeket de nekünk tetszik. Viszont a gaming más tészta, ez majd kiderül ha mindenhol megjelennek a tesztek.

https://www.anandtech.com/show/12642/amd-ryzen-2nd-gen-details-4-skus-reviews-19th

Na mivel nem találtam jobb témát neki ,ill nem találtam vmi általános hiba témát ide írok.
Ma összeraktam a cégünkhöz egy új gépet
Lap:ASUS PRIME A320M-K
CPU:AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz
Memória:CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR4 2400MHz
Táp:Cheiftec 400W
A helyzet a következő: összeépítettem ,kapcsolom de nincs kép,nem ad áramot a bill-egérnek,a hűtő felpörög de ennyi. Kipróbáltam mindent amit lehet , Bios reset,memóriát átrakás,
Megnéztem az alaplapnak elvileg nem kell hogy gondja legyen a procival vagy a memóriával, mind2 benne van a támogatási listában.
Nem volt most lehetőségem más gépből kiszedni az alkatrészeket hogy azzal próbálkozzak,de az lesz a következő lépés.

Szerintem régi a bios az alaplapon, így nem támogatja a 2. generációs Ryzeneket.

Vagy visszaviszed és kérsz rá egy frissítést, vagy szerzel egy 1. generációs procit amíg frissítesz aztán teszed be az újat, vagy ha sok időd van írsz az AMD-nek és pár héten belül küldenek egy régi procit amivel tudsz frissíteni, majd elviszik.

ettől tartok én is :frowning:

Mondjuk van 1.gen ryzen ,csak nem sok kedvem van szétborítani ezért egy másik gépet…
De ha nem lesz más akkor kipróbáljuk azt is

Alaplapból csak az tudja kezelni a Ryzen 2 APU-kat amire rá van írva/matricázva hogy Raven Ridge Ready/Supported, a többin frissíteni kell.

akkor ezt beszoptam :smiley:

Egy kis AMD news, a DDR5-ről:

Lehet hogy ők lesznek az elsők akik átállnak rá, ami logikus lenne révén a Zen architektúra nagyban függ a memória órajelétől, így maga a gyorsabb RAM sokat dobna a teljesítményen, arról nem is beszélve az integrált VEGA-k mennyit nyernének a gyorsabb rendszermemóriával. (főleg ha némi HBM memóriát is bele tudnának préselni a magba)

https://www.anandtech.com/show/12625/amd-second-generation-ryzen-7-2700x-2700-ryzen-5-2600x-2600

SZVSZ elég ütős lett.

Bizony!

Ráadásul az árakat még lejjebb is nyomták. Az X-es procik elég best buy gyanúsak :slight_smile:

Érdekes,csak nemtudom,hogy melyik igaz mert van olyan benchmark is mas oldaltol/teamtol ahol a gaming performance teljesen az intel javára van.szoval fingom sincs,hogy melyiknek lehet hinni most.

Én is megnéztem még pár friss videót.

Szerintem:

Ha CSAK gaming a cél, és 1080Ti-d van, akkor Intel.

Ha bármi mást is csinálsz (stream, editálás stb), vagy mondjuk 1070 és alatta lévő kártyád van akkor AMD. Ezekben a feladatokban jobb, és egy 1070-nél a kártya hamarabb lesz bottleneck mint a proci.

Ha az árat nézzük, akkor is az AMD felé dől a mérleg nyelve (bár ez már az első Ryzen generációnál is így volt)

Jelenleg pl Angliába a i7 8700k ugyan annyi mint a ryzen 2700x :smile:
Szoval kinek melyik jön be, az a jo :slight_smile: