Ryzenre érdemes lehet várni?

Igen, de ne a proci árat nézd, hanem a komplett platformot.

8700K-hoz hogy overclockolhasd Z370 alaplap kell, és hűtőt sem kapsz hozzá ami megint plusz pénz.

2700X-hez van teljesen jó hűtő, és B350 alaplapban is tuningolhatod, ami jóval olcsóbb.

Teszteket elnézegetve sok értelme nem nagyon van nyúzni, legalábbis 400-as chipset mellett. Van ahol degradálódik a teljesítmény a fixált P0 órajel miatt.

XFR2 + POD van hogy jobb mint egy fix 4.0-4.1GHz-es OC, mert ha nincs az összes mag szaturálva, akkor a magasabb órajelre srófolja a ténylegesen használt magokat.

Ha pedig rácsapsz valami a dobozosnál jobb hűtést, akkor meg marad 4.0GHz vagy fölötte az órajel all-core terhelésnél is.

@deadlycross @mice0007

AnandTech-es gaming teszteket úgy óvatosan tessék fogyasztani. De a leírtak alapján ők az összes frissítéssel illetve Spectre V1 / V2 és Meltdown kernel és mikrokód frissítéssel együtt mértek, ahol a korábbi saját tesztjeikhez képest is visszaesett az Intel (nem csak gaming téren).

Ennek ellenére elvileg újra mérnek és validálnak, gondolom ha találnak valami okosságot akkor frissítik a cikket.

Kérdés persze az ilyenkor, hogy vajon más oldalak is az összes biztonsági tapasszal együtt mért-e.

A legtöbb helyen azt nem értem, miért high/ultra beállításokkal nézik a gaming teljesítményt, holott ott már 1440p-ben is limit még egy 1080Ti is.

Inkább 1080p low lenne szerintem alkalmas a CPU mérésére, hogy ne legyen GPU bottleneck

Szerintem érthető, alapvetően, próbálnak valami életszerűt csinálni, ha már nincs köze a valósághoz, akkor egy szintetikus teszt már kiegyensúlyozottabb eredményt ad. Egy-két tesznek biztosan lenne értelme, de a bottleneck-el szerintem a játékot teszteléd nem a processzort. Mekkora különbség lenne egy PUBG és egy Far Cry 5 között? (utóbbi példaértékűen skálázódik)

A másik, ha 1080p low-ban tesztelnének egy High-end rendszeren, elég sokan jönnének azzal, hogy a játékok 30%-al gyorsabbak az intel processzorokon. Sokan már így is 1050 mellé ajánlgatják az Intel processzorokat, mert, hogy azokon gyorsabbak a játékok.

Aminek látnám értelmét, az egy 120-144 FPS-es játékteszt.

Remélem nemsokára jönnek majd reálisabb tesztek.

Pl 2600X + végig 1050Ti-1060-1070-1080, mellette azonos árú Intel config, aztán hasonló a 2700X-el is.

Tudja valaki hogy a b450-es lapok mikortól lesznek kaphatók? (Remélem nem kell még hónapokat várni rá.)

@sutyomatic
Hát ha intelem lenne akkor se frissitenem ilyen spectre meg stb vel,ha eddig kibirta ezutan is jolesz frissítés nélkül is.

Logikus, erre építenek azok is, akik ezeket ki akarják használni, hogy biztosan sokan nem frissítettek :slight_smile: Régebben nem volt ismert ez a biztonsági lyuk, persze, hogy “kibírta” :slight_smile: Amúgy meg előbb-utóbb fogsz frissíteni, mert be fog épülni minden köv Windowsba.

Nem gondolom, hogy játékok terén jelentős difi lenne. Ahogy néztük AIDA64 szintetikus teszteket sem érinti, de egyébként reálisabb, hogy a biztonsági frissítésekkel együtt tesztelnek.

Hát igen sajna tudom, hogy igyis ugyis rakemyszeritik az embert megha minden update kivan kapcsolva akkor is egyszer csak ugy magatol benyomja s csa :stuck_out_tongue:
De ugyia gepepites elott vagyok csak vartam a ryzen mit dob a piacra :slight_smile:
(nem fanboykodok, kivancsi vagyok h mi lesz)

Mondjuk azt is vedd hozzá hogy Intel procikon ezt a csodát használja az Anand a táblázat szerint:

http://www.silverstonetek.com/product.php?area=en&pid=652

Ezt nem figyeltem, de nem tudom mennyivel rosszabb mint az AMD hűtése, legalábbis hűtő teljesítmény terén… hangosnak biztos hangosabb de az a teszt szempontjából irreleváns. Hirtelen nem sok infót találtam, hogy pl a Prism hány gramm vagy milyen TDP-re vannak tervezve, stb

A dekstop dobozos coolernél biztosan jobb a hűtő teljesítmény, van benne egy néhány heatpipe még ha nem is halk.

Na Linus féle eredmények is megjöttek, ez hoz némi kontrasztot az Anand féle mérésekhez, de továbbra is azt mondom, hogy az eddig is jó ár-érték arányt még tovább javította az AMD:

Hogy pontosan mi lett hegesztve Raven Bridge-nél az kérdés. De talán foglalt memória kezelésén csiszoltak valamit.

Az a bug lett már javítva hogy néhány programnál alacsonyabb órajelen ment a GPU és a proci?

Utána olvasva elvileg pont ezen javít:

Némi XFR2 és PB2 techno-bla-bla, ha valakit érdekel. :slight_smile:

Csurog a maradék Zen+ frissítés. Órajelek ugyan nincsenek, de egy csipet sóval tessék fogyasztani ettől függetlenül.

Processor name Cores Threads
Ryzen Threadripper 2950X
16
32
Ryzen Threadripper 2920X
12
24
Ryzen Threadripper 2900X
8
16
Ryzen 5 2500X
4