Ryzenre érdemes lehet várni?

És a 2800X? Az végül nem lesz?

Értelme nem sok volt az 1800X-nek sem. A többség 1700-at vett, akinek kevés volt, az meg lépett threadripperre.

Tartogatják az 8 magos kávéra. De persze ez csak fél igazság, mert ugye a kihozatal miatt is tartalékolni kell vele, hiszen annak sok értelme nem igen lenne ha paper launch után rögtön el is fogyna az pár darab. 2700X is már elég magasra van binnelve, 2800X pedig a maradék teljesen hibátlan 2-3%-ból kerülhet ki.

néhány hasznos infó

i5 8400 vs Ryzen 5 2600, elég részletes teszt

Simát vagy X-et érdemes venni?

Nos, megjelentek a B450 alaplapok, valószínűleg pillanatokon belül érkeznek a tesztek is.

Árakat egyenlőre csak az itteni USA árakat tudom mondani:

A legolcsóbb Asrock B450M-HDV 70 dollár, 70-90 dollár között vannak a micro atx lapok a legtöbb gyártótól (MSI, Asus, Asrock amiket most látok Neweggen).

Ránézésre ami a többségnek valószínűleg érdekes lehet, azok a lapok olyan 100-110 dollár környékén vannak, ezek már full atx méretűek, rgb stb.

Alapvetően a B450-ek kb 10 dollárral drágábbak mint az azonos, B350 megfelelőjük, ami nem egy nagy különbözet, szerintem a b350-ek gyorsan el is fognak tűnni. Ez egyben azt is jelenti, hogy lehet várni akciókat amikor kisöprik a készleteket. Nagy újítás nem jön az új chipsettel, ergo ha jó áron lesz, még mindig érdemes venni B350 alaplapot (persze bios frissítéssel ha kell).

Amit szintén érdemes figyelni, hogy 130 dollárért már MSI X470 lap is van, míg X370-et már 100 körül is kapni, szóval elég nagy lett a “tumultus” az AMD alaplapok háza táján.

Figyelni kell majd az akciókat, pl lehet bizonyos esetekben jobb üzlet lesz egy X370 mint egy B450, legalábbis amíg van a régebbi szériákból raktáron.

Azt valaki meg tudja fejteni hogy hogy akarnak különbséget látni 2 alaplap között játékokban, egy 2700X-el, de 1060-nal felszerelve? :smiley: (nem mintha egyébként az alaplap sokat kellene hogy számítson, de ha a gpu 100%-on van terheve, úgy elég nehéz mást tesztelni…). Nem igazén szoktam őket olvasni (meg úgy általában magyar oldalakat) de azért ez meglepett:

Régebben is csináltak már ilyet. De persze a szintetikus benchmarkokat bannolták (pl AIDA64-et is) a tesztekből mert az állítólag nem ad értékelhető, valós eredményt a konfigurációra nézve. :slight_smile:

:disappointed_relieved:

Vicc. Ezek szerint helyes döntés hanyagolni a magyar médiát :smiley:

Sajnos igen, régen volt pár jó médium, pl hwsw is, de az már teljesen átment bulvárba, olvasó közönség is (kommentek alapján) hagy némi kívánni valót maga után… ph! még sokáig jó volt (most se rossz) de a gép teszteket egy ideje hanyagolom.

Egy kis újdonság, ezúttal a low-endbe

@sutyomatic vélemény? Böngészésre jó lehet, és esetleg egy normálisabb, b450 alaplappal jó alap lehet egy folyamatosan fejlődő buildhez?

Otthoni NAS-nak, HTPC-nek egy olcsó mATX lappal eltudom képzelni.

Ha belépő játékhoz is kell, ahhoz nagyon harmatos az iGPU szerintem. Ugyan 40%-al olcsóbb mint egy 2200G, ami mondjuk 12-14eFt körül lesz itthon különbözetként, de az egy 140-150e Ft-os gépnél is csak a komplett build 10%-át adja.

Úgy hiszem hogy egy fejlesztendő gépnél nem pont ezen az alkotó elemen kell fogni azt pénz összeget. Akkor inkább kihagynám belőle az SSD-t vagy a HDD-t és venném az R3-2200G-t. Kétszer annyi mag, és kétszer gyorsabb iGPU.

Illetve az újabb CPU igényesebb címekben lehet hogy még egy GTX 1050Ti / GTX 960 kaliberű VGA-t videókártyát sem hajtana ki maradéktalanul ezzel a 2C/4T felállással.

+1, belépő gépnek szerintem is a 2200, 2400G a legjobb alap jelenleg.

Legolcsóbb lap + ram, és netezős filmezős tartalomfogyasztónak maradéktalanul elég.

Ezekkel nekem mindig az a kérdés, hogy minek, ha használtan kapsz fele annyiért olyat ami erre a célra még talán jobb is…

Őszintén szólva nem igazán értem a létezését ennek az árkategóriának, az irodai gépeken kívül ahova a cég megveszi újan a gépeket.

Pont az a helye. Cégek nem fognak használtat venni, alap dolgokra tökéletes.
Hozzá nem értő bemegy a boltba, mert akar nagyszülőknek egy gépet, akkor megint a legalsó kategóriát megveszi és boldog. Nem áll neki túrni a hardveraprot valami bestbuy configért

Kijött új verzió a DRAM Calc-ból, ha valaki esetleg feszesebbre akarná venni Rizsa alatt a memória időzítéseit XMP-ből kalkulálva, vagy alacsonyabb memória órajelű készletét szeretné nagyobb tempóra sarkalni vala.

DRAM Calculator for Ryzen 1.4.0.

Changelog:

• Initial support Threadripper gen 1 and gen 2
  • Improved SOC voltage prediction for different processors and their generations
  • Additional window that will tell what minimum DRAM voltage is needed by the system
  • Additional windows that show a nanosecond delay for the current calculated profile. It will be especially useful for users who are reflashing SPD
  • Improved prediction procODT + RTT + CAD_BUS for some memory (the block has endured many changes)
  • Improved overclocking for Hynix CJR . Up to 3800 MHz inclusive. Big thanks @Reous for the help
  • A switch has been added to define system tasks, BGS / BGSalt recommendations depend on it. Turning off BGS allows you to increase gaming performance by up to 5%
  • The “Custom” profile will be based solely on the data that is placed in XMP. Its new name is “Debug”. Mode designed from scratch, available for almost all chips (but still need some time for a more subtle configuration).I think this mode is needed for professionals who want to see all the changes relative to automatic overclocking or XMP profile. This will allow them to see some nuances that can not provide the profiles of “V1” and “V2”.Also, this mode will be useful to owners of systems based on Intel processors.
  • Some changes in procODT + RTT for systems in which 4 RAM SR modules
  • Added support for Micron D-die
  • Changes in the code that will help speed up the development of the calculator (future versions)
  • Added some popup tips for key settings
  • New picture in folder Configuring Ryzen Systems v5
  • Other corrections/bug fixes

Kristálygömbös infó morzsák:

ZEN2 IPC fejlődés, +13% vs ZEN+ és +16% vs ZEN. Illetve várhatóan újabb magszám növelés várható CCX-eken belül. Valószínűleg 6C / CCX lesz 7nm-en.

Update: Elbactam. :blush:

A ZEN2 Threadripper mi lesz, görögdinnye?
Remélem több 1 CCX-es mainstream proresszor jön, vagy 2 CCX CPU+IGP kombinációval, mert rengeteg felhasználói program van, amit nem lehet jól skálázni egy adott magszám felett.