Ryzenre érdemes lehet várni?

Kétlem hogy megközelítené a 1050-et. Nézd meg hogy teljesít a DDR4-es 1030. Egyszerűen a rendszermemória nem erre lett kitalálva. Fizikailag is messze van az iGPU-tól, meg sokkal lassabb mint akár egy GDDR5.

Egy kicsit részletesebb elemzés a pletykákról:

bocsánat csak szeretnék érdeklődni hogy nekem van egy x370-es asus Crosshair VI Hero alaplapom + egy Ryzen 7 1800x-em és ugye ebbe a lapba egy bios frissítéssel bele lehet rakni pl egy Ryzen 7 2700 /2700 X-es procit na mármost a Ryzen 7 3700 / 3700x vagy ryzen 9 3800x vagy 3850X ugyanígy belemenne az alaplabomba egy bios frissítéssel vagy nem ??? a válaszokat előre is köszönöm pacsi !
:slight_smile:

De

Ha ez így lesz, ezt a generációt már tényleg érdemes megvárni. Annyi mag lesz, azt se tudjuk mit kezdjünk vele :smiley:

Durva hogy a Ryzen 3 kategóriában is 6 mag 12 szál… Már persze ha igaz.

A 12 magos verziónál pedig ott az 5ghz turbo speed.

Szintén hasonló téma, egy kis kitekintéssel:

Jelenleg sem a magok/szálak száma a probléma a Ryzennel, hanem az alacsony órajel és a konkurenciánál gyengébb IPC. Aki nem streamel 0-24, nem vág videót vagy nem renderel, esetleg nem végez tudományos számításokat (amik néha lehet, gyorsabbak CUDA-val egy GeForce-on), az most sem tud mit kezdeni a 8 maggal és a 16 szállal. Én is azon gondolkodom, hogy visszaviszem a Ryzen 7 1700-at és hozok helyette olcsóbban egy Ryzen 5 1600X-et, mert tuningban kb ugyanott van a vége mindkettőnek (illetve az 1600-at nem is nagyon kell piszkálni már), játékokban pedig zéró különbség van a kettő között. Eljutottunk szerintem megint oda, hogy “feleslegesen” van sok magunk, a játék engine-ek nem képesek munkára fogni őket - csak most nem a négymagos Core 2 Quadok, illetve Core i7-ek hevernek parlagon, hanem a nyolcmagos Ryzen 7-ek meg Core i9-ek.

Mondjuk ha megnézted a videót akkor láthattad, hogy ami hátránya van az intelhez képest frekvenciában azt le is dolgozza ha hinni lehet a pletykáknak. Tehát nem csak egy raklap magot kapsz hanem mellé “”"""" akár 5GHZ""""" is. Szóval ha minden úgy lesz, ahogy a táblázatban van, akkor rohanjál egy 3700X vagy 3600X-ért a boltba és legyél boldog vele 5+ évig. (És még alaplapot se kell cserélned)

P.S.: Vagy mindenki át lesz b*szva a palánkon ha semmi se valósul meg a leírtakból :smiley: :smiley: :smiley:

Hát, ha megeszi az X370 Killer SLI, akkor valóban nem kell(ene) :slight_smile: Kíváncsi leszek, mi lesz az első generációs Ryzenekhez kiadott lapokkal, meddig fogják támogatni az újabb procikat és milyen korlátozásokkal.

Az AMD-nek inkább a videokártya részeggel kellene valamit kezdenie, mert a processzor biznisz most elég jól megy nekik, viszont az RX570-en, illetve RX580-on kívül semmit nem tudnak eladni a VGA-k közül.

TDP nem változott, sőt javult igazából csak az XFR3 lehet a bökkenő meg az ótvar BIOS-ok, amik a régi deszkákon vannak (Khm MSI Tomahawk B350 te szemét), de az XFR-t kézi OC-val megoldod, a BIOS lesz a kérdés.

Pont a napokban kapott friss BIOS-t a lap, szóval a terméktámogatás részétől nem félek. Hát, a BIOS az valóban a legócskább, amit eddig AMD-s lapoktól láttam az elmúlt időben, de minden lehetőség megvan és működik, inkább csak a kinézettel meg a csoportosítással van gond. Egy Gigabyte deszka fényévekre van ettől, csak a hülye fejemmel “muszáj” volt fekete-fehér lapot vennem. Amúgy nincs semmi baja meg tele van aggatva mindennel és cserébe nem is volt drága (34e), csak azért ott van bennem egy kérdőjel, meddig lehet majd ebbe a foglalatba újabb CPU-kat pakolni. A VRM bírja, azzal nincs gond, XFR-t meg tuninggal lehet “kompenzálni” :smiley: (sőt)

Nekem is a fehér fekete dizájn volt, Tomahawk Arctic fekszik a házban. A legközelebbi upgradnél ő lesz az első, akit a kukába vágok mert olyan mint egy szép nő, akinek annyi esze van mint egy marék lepkének. :smiley:

:smiley: Mi a gond azzal a lappal amúgy? Ha nem kell sokszor a BIOS-ban mászkálni és minden funkció megvan, ami kell (és úgy is működik), akkor annyira nem nagy érvágás, hogy ocsmányul néz ki/van felépítve - szerintem :slight_smile:

A lappal semmi tökéletesen működik, meg csodás mesés a kinézete, ellenben az APU-s BIOS-ok mind valamit elrontottak, szóval az első APU-s BIOS-on vagyok mert az azóta kijött 3(?) mind elcseszett valamit, BSOD, OC, RAM, Voltage… ez volt a kedvencem az egyik BIOS-nál nem tudtad manuálisan állítani a CPU Voltaget csak 0,05 inkrementumokkal. a 3.9GHZ-es 1600 1,325 helyett 1,4-en volt hajlandó bootolni és még így is összeszarta magát :smiley:

Na most én valamelyest laikusan és józan paraszti ésszel fogok “okfejteni”, így bocsi előre ha valami ordas nagy hülyeség… :slight_smile:

Van igazság abban amit mondasz. De szerintem a tendencia nagyon fontos jelzés, főleg úgy, hogy az új konzolgeneráció is belátható távolságban van, amik gondolom hasonló vonalon fognak elindulni, mivel egyre inkább pc-s architektúrát használnak. Ez ebből a szempontból szerintem külön öröm nekünk, pc-seknek (illetve vegyes felhasználóknak) is, mivel ez az “egyetemes” irány úgy gondolom meg fog mutatkozni az enginek újabb verzióiban, így biztos vagyok benne (aztán legfeljebb kiderül, hogy a logikámnak semmi alapja és kérhetem a szefós igazolványt…), hogy egyre inkább a több magra és szálra lesznek optimalizálva. Vagy teret enged összetettebb fizikának hasonlóan magas látvány mellett, vagy nem lesznek olyan gondok, hogy a Denivo védelem egyes esetekben a cpu használat 40%-ért felel játékoknál… :slight_smile: Vagy már egy következő generációs konzolba bekerül a streamelhetőség… fene tudja… De szerintem a fejlesztők szeretnek élni a rendelkezésükre álló erőforrásokkal és lehetőségekkel, és ha 1-2 éven belül nem is látjuk ezeknek a jelentős hatását, biztos lesz valami később.

Az, hogy később mi lesz, abból a szempontból mindegy, hogy most mit érdemes majd venni :slight_smile: Ha jól emlékszem, már a PS4-ben és az Xbox One-ban is két darab négymagos (igaz, mára elavultnak számító architektúrára (Jaguar) épülő) AMD processzor van, szóval írhattak volna az elmúlt 5-6 évben is olyan engine-t, ami kihasználja ezt a sok szálat :slight_smile: A helyzet az, hogy nem annyira egyszerű a gyakorlatban ezt leprogramozni, plusz nehéz folyamatosan munkára fogni az összes szálat, mert nem mindig van annyi számításigényes feladat, mint ahány mag/szál.

Azért az utóbbi 1-2 év AAA játékai vagy multiplayer orientált játékai már eléggé köszönik szépen 4-nél több magot. :slight_smile: És ha azt veszed, hogy a BF egy Frostbite engine amit olyan címe is használnak mint a FIFA, Madden (tekintsünk el attól, hogy Európában tuti nem annyira népszerű) Need for speedek vagy akár a Plants vs zombies Garden warfare, akkor ez azért elég széles fogyasztóréteget lefed. :slight_smile:

Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy ha jó áron lesznek, ártani nem árt a több mag. Valószínűleg idén, de legkésőbb jövőre érkezik mindkét új konzolgeneráció, mindkettő AMD hardverrel, Zen2 alapon (amin a Ryzen 3 széria is). Ez hozza magával, hogy a mostmár eléggé korosodó game engine-ekben is várható a generációváltás.

Mivel procit általában jóval ritkábban cserél az ember (egy jó proci simán kiszolgál 2-3 vagy akár több generációnyi videokártyát, és 5+ évet), szerintem érdemes lesz beruházni a több magba.

De persze ez mind pletyka, jövő hét szerdán minden kiderül, aztán várjuk meg a tesztek eredményeit, és a bolti árakat, addig inkább csak találgatunk.

Egyelőre, ha valósak lehetnek a Tech Yes City videóban látható árak, azért a 3600, 180 dolcsiért 8 mag 16 szállal elég jónak tűnik, ennyiért kapni egy jó, streamelésre is teljesen alkalmas procit kész kánaán.

Még ha csak a fele is igaz az eddigi pletykáknak akkor is legalább megbolygatja a CPU piacot.

Minden esetre én már nagyon várom! Pont gép upgrade előtt állok. Kíváncsi leszek mikortól lehet majd a boltok polcain látni. Ryzen 7 vagy 9 lesz a kiszemelt áldozatom, ha meg nem váltja be a reményeket a tesztek során bedühödök aztán veszek egy i9-et :rofl:!