Ryzenre érdemes lehet várni?

Mondjuk csak multi core-ban van az én procim fölött, meg nagyon minimálisan single core-ban, de quad core-ban az enyém nyer valamennyivel :smiley: Igaz az enyém csak 4 mag és ha jól tudom 6 magig “esznek” a játékok.
Igaz én game+stream miatt néztem ki, szóval ebből a szempontból jóval jobb lenne :smiley:
Majd az árra leszek kiváncsi :stuck_out_tongue:

Mármint Sunny Cove-ról vagy a Matisse-ról beszélsz most? :slight_smile: Gondolom az utóbbi, az előbbiről még nem nagyon vannak részletek :slight_smile: Utóbbinál még korai ennyire előre szaladni, ez még erősen Eng. sample. ráadásul emlékszel az első Ryzennel is mennyi javulás megjelenés után pusztán BIOS frissítésekkel.

Nyárig megpróbálom kihúzni még ezzel a procival, addig is gyűlik a pííííz :smiley: De van egy olyan érzésem, hogy nem fog beleférni a keretbe :smiley:

Gondolom 70e Ft körül lesz a 3600X, az várhatóan 8C/16T magas boost órajelekkel.

Nem hiszem hogy annál nagyobb processzora monstanában szükség lesz, legalábbis gaming fronton.

Tervben van a videózás, streamelés folytatása ha sikerül elcuccolni. Azért is szeretnék több magot, és ahogy @meteoric87 is tanácsolta, el tudnám adni a mostani riget, nem kellene 2 gép+capture card, plusz annak az árát is beforgatni az újba.
Ha minden jól megy, olyan 400 max 450-em lesz a setupra (vga és táp nélkül, azok már megvannak)

Csipet sóval fogyasztandó új infók:

https://www.anandtech.com/show/13909/ces-2019-amd-ceo-dr-lisa-su